Toyota Prius najlepszym autem ekologicznym według Auto Express

Toyota Prius zdobyła tytuł Green Car of the Year magazynu „Auto Express”. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że hybryda jest wydajna i przyjazna w użytkowaniu.

Jurorzy zauważają, że ekologiczny charakter Priusa widać m.in. po starannie dopracowanej, aerodynamicznej sylwetce nadwozia i kabinie z tablicą przyrządów wyposażoną w wyświetlacz ułatwiający oszczędną jazdę. Za jedną z największych zalet Priusa uznano łatwość użytkowania – wystarczy nacisnąć przycisk Start i ustawić lewarek biegów w pozycję Drive, a pojazd sam zadba o dobór najbardziej odpowiedniego trybu pracy jednostki napędowej.

Jazda w trybie elektrycznym jest praktycznie bezgłośna, a silnik benzynowy dobrze wytłumiony. W uzasadnieniu werdyktu zauważono też, że obniżony środek masy samochodu, precyzyjny układ kierowniczy i odpowiednio zestrojone zawieszenie zapewniają bardzo dobre zachowanie auta w zakrętach. Doceniono też fakt, że projektanci Priusa rozmieścili elementy hybrydowego układu napędowego w dobrze przemyślany sposób, nie ograniczając przestrzeni pasażerskiej i bagażowej.

Jako najbardziej godną zakupu autorzy wskazują wersję Toyota Prius Business Edition Plus z 15-calowymi kołami, odznaczającą się wyjątkowo niskim poziomem emisji dwutlenku węgla – 70 g/km.

Źródło: Auto Express/Toyota

Sprawdź też nasze testy samochodów: