Adam Męciński nowym dyrektorem generalnym polskiego oddziału Mitsubishi Motors

Polski dystrybutor Mitsubishi Motors, firma MMC Car Poland Sp. z o.o. ma nowego dyrektora generalnego (CEO) – na to stanowisko awansował Adam Męciński – dotychczasowy dyrektor działu sprzedaży.

Adam Męciński urodził się w 1980 roku w Warszawie. W 2005 roku ukończył studia na Wydziale Marketingu i Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. 17-letnią karierę zawodową, podczas której awansował aż 5-krotnie, rozpoczął już w 2003 roku dołączając do grona pracowników MMC Car Poland. Zaczynał jako asystent ds. logistyki w dziale sprzedaży, już po roku awansując na specjalistę ds. sprzedaży i logistyki, w kolejnym roku otrzymując promocję na stanowisko doradcy sieci dilerskiej a następnie menadżera ds. sprzedaży. W latach 2006-2015 piastował stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu a od 2015 roku zarządzał pionem sprzedaży, który składa się z 5 działów: sprzedaży, produktu, logistyki, rozwoju sieci dilerskiej i szkoleń. 1 lutego bieżącego roku Adam Męciński objął stanowisko dyrektora generalnego MMC Car Poland. Nowy CEO MMC Car Poland jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Rynek motoryzacyjny stoi właśnie w obliczu prawdziwej rewolucji, będącej odpowiedzią Unii Europejskiej na potrzebę zahamowania niepokojących zmian klimatycznych. Cieszę się, że firma Mitsubishi Motors – pionier elektromobilności, który po 50 latach doświadczeń stworzył pierwsze masowo produkowane auto elektryczne a następnie najpopularniejszego SUV-a PHEV – model Outlander PHEV, na świecie i w Europie – jak żaden inny producent – jest w pełni przygotowana na te zmiany. Realizację naszych ambitnych planów ułatwią nadchodzące niebawem premiery innowacyjnych i przyjaznych środowisku modeli spod znaku Trzech Diamentów. Wierzę, że z pomocą naszego doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego zespołu przekonamy do zaawansowanych technicznie samochodów Mitsubishi coraz większą grupę polskich klientów” – powiedział Adam Męciński po objęciu stanowiska dyrektora generalnego polskiej filii Mitsubishi Motors.

Bardzo dziękuję całemu polskiemu zespołowi, którym miałem zaszczyt zarządzać przez ostatnie 6 lat. Dziękuję za kreatywność, profesjonalizm oraz wielkie zaangażowanie i wiem, że przekazuję stanowisko w ręce najlepszego i doświadczonego menadżera” – podkreślił odchodzący prezes Yasuyuki Oyama, który po przekazaniu swoich obowiązków Adamowi Męcińskiemu pozostanie na stanowisku prezesa zarządu MMC Car Poland do końca marca tego roku, kiedy to planuje wyjazd z Polski.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.