Ceny nowej Škody Octavii na polskim rynku

Škoda zaprezentowała cennik modelu Octavia czwartej generacji. Prawdziwy bestseller polskiego rynku, popularny także wśród klientów flotowych, w najnowszej odsłonie kosztuje od 82 200 zł.

Octavia czwartej generacji jest większa i jeszcze bardziej przestronna od poprzedniej wersji. Ikona marki łączy emocjonalny design i nowoczesne technologie z funkcjonalnością znaną już z poprzednich wersji tego modelu. Auto zostało wyposażone w najnowsze rozwiązania z zakresu systemów bezpieczeństwa oraz nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne o zwiększonej wydajności. OCTAVIA dostępna będzie również z napędem hybrydowym typu plug-in (PHEV) oraz jako tzw. miękka hybryda (mHEV). Samochód otrzymał bogate wyposażenie standardowe, a z okazji wprowadzenia na polski rynek dostępny jest w ofercie specjalnej ofercie.

Jeszcze większa

Światowa premiera nowego modelu czeskiej marki odbyła się 11 listopada w Pradze. Auto charakteryzuje się większą dynamiką i nieco zmienionym designem. Bestsellerowy model wyróżnia wizualnie nowy przedni zderzak oraz ostro zarysowane reflektory. Zwiększyła się także długość i szerokość pojazdu zarówno w wersji kombi, jak i liftback. Auto mierzy teraz 4689 mm długości oraz 1829 mm szerokości, a rozstaw osi dla obu odmian wynosi 2686 mm.

Nowe technologie i systemy asystujące

Nowa Octavia posiada jeszcze bardziej przestronne i odmienione wnętrze, w którym na pierwszy plan wysuwa się nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem. To pierwsza Škoda, w której zastosowano technologię „shift by wire” do sterowania skrzynią biegów DSG. Dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie ze skrzynią biegów, za to przekazuje informacje o wybranym biegu elektronicznie. Zamiast znanej dźwigni DSG na konsoli środkowej nowej Octavii umieszczono nowy moduł sterowania z małym przełącznikiem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bezpieczeństwa, auto jest także kolejnym modelem marki, który otrzymał maksymalny wynik w teście Euro NCAP. Wśród wielu z dostępnych systemów, po raz pierwszy w samochodzie Škody zastosowano Asystenta Unikania Kolizji, który aktywnie zwiększa kąt skrętu w przypadku zagrożenia zderzeniem z dowolnym obiektem na drodze. Nowością jest także system Exit Warning, który informuje kierowcę otwierającego drzwi samochodu o osobach lub obiektach zbliżających się z tyłu. Octavia dodatkowo może zostać wyposażona w aż 9 poduszek powietrznych.

Bogate wyposażenie

Nowy model w każdej wersji oferuje bogate wyposażenie obejmujące m.in: reflektory główne i tylne światła LED, system bezkluczykowego uruchamiania silnika Kessy Go, 2-ramienną skórzaną kierownicę, klimatyzację Climatic, elektromechaniczny hamulec postojowy, systemy bezpieczeństwa Front Assist, Lane Assist oraz Driver Alert– system wykrywający zmęczenie kierowcy, radio Swing (8,25”, 2 gniazda USB-C umożliwiające ładowanie i transfer danych), Hill Hold Control –  wspomaganie ruszania pod wzniesienia, komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem Maxi DOT 4,2”, system Smartlink oraz Bluetooth. Ponadto wyposażenie może zostać rozszerzone dzięki licznym pakietom opcjonalnym.

Na polskim rynku najnowsza generacja rynkowego bestsellera, czyli Škoda Octavia IV, dostępna jest od 82 200 zł. Dotyczy to jednak wersji Active z silnikiem 1.0 TSI, która faktycznie pojawi się w sprzedaży w późniejszym terminie. Aktualnie Octavia dostępna jest w wersji Ambition z silnikiem 1,5 TSI/150 KM w cenie 94 750 zł.

(TSz)