Targi Motoryzacyjne w Bangkoku ruszają 15 lipca!

Pomimo, że Tajlandia, tak jak i cały świat, zmierzyła się z kryzysem związanym z wybuchem epidemii COVID-19 to podobnie jak w latach ubiegłych marki samochodowe i motocyklowe zdecydowały się wziąć udział w Bangkok Motor Show 2020, tym samym potwierdzając pozycję targów, jako wiodącej imprezy motoryzacyjnej w Azji Południowo–Wschodniej.

Impreza targowa w stolicy Tajlandii podejmuje wyzwanie w celu zrewolucjonizowania modelu motoryzacyjnych imprez wystawienniczych w ramach „nowej normalności” oraz planuje wzmocnić aspekty on-line takich wydarzeń. Targi w Bangkoku to jedna z największych imprez tego typu na świecie. Liczba zwiedzających sięga 1,5 mln osób. Dla porównania ostatnie edycje targów w Genewie odwiedziło ok. 650 tys. osób, a Poznań Motor Show 150 tys. Konferencja prasowa zapowiadająca tajskie targi zbiegła się w czasie z ogłoszeniem anulowania przyszłorocznej edycji najbardziej renomowanej imprezy targowo-motoryzacyjnej w Europie –  Geneva Interantional Motor Show 2021.

Grand Prix International Public Company Limited – organizator wystawy –  potwierdziło przeprowadzenie 41. Bangkok International Motor Show od 15 lipca do 26 lipca br. Impreza została przygotowana w zgodzie z zasadami “nowej normalności” poprzez ustanowienie reguł mających przeciwdziałać zagrożeniom związanym z koronawirusem i być w pełni zgodną z rządowymi zaleceniami. Wiodące marki samochodowe i motocyklowe potwierdziły gotowość by zapełnić 170,000 m2 powierzchni wystawienniczej. W tym roku jeszcze większą wagę nadano wszystkim narzędziom on-line by ułatwić zakup samochodów podczas trwania imprezy. Targi w sieci będą funkcjonowały pod nazwą „Virtual Motor Show”.

Dr. Prachin Eamlumnow, prezes 41. Bangkok International Motor Show ogłosił, że tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Inspiracja otwiera przyszłość”, co odzwierciedla obecny świat pragnący niezliczoną ilością pomysłów opowiadać historię sukcesu, a inspiracja stanowi pierwszy krok na drodze do niego.

Marki, które wezmą udział w imprezie to: Ford, BMW, Mini, Suzuki, Rolls-Royce, Aston Martin, Maserati, Mazda, Nissan, Toyota, Lexus, Honda, Audi, MG, Isuzu, Mitsubishi, Porsche, Volvo, Land Rover, Jaguar, Kia, FOMM, Lamborghini, Subaru, Hyundai Truck Bus, Takano, Peugeot, Royal Enfield, BMW Motorrad, Vespiario, A.P.Honda, Thai Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Bajaj, KTM, Husqvarna i Triumph.

Pan Jaturont Komolmis, wiceprezes 41. Bangkok International Motor Show wskazał, że wszyscy uczestnicy targów cały czas będą musieli nosić maseczki i dezynfekować ręce przed wejściem do jakiegokolwiek eksponowanego samochodu. Podczas imprezy będzie także mierzona temperatura ciała uczestników, w ten sposób jak to się obecnie robi na lotniskach. Zakupiono również specjalny robot – the Germ Saber UVC – który światłem ultrafioletowym będzie odkażał teren targów.

„Virtual Motor Show” odtworzy atmosferę targową w świecie wirtualnym. Jednym z ważnych elementów będzie „e-Catalog”, który pozwoli na interaktywne komunikowanie się – poprzez czat –  z obsługą stoisk i otrzymywanie ofert promocyjnych. Po raz pierwszy w Tajlandii targi motoryzacyjne będą miały swojego „klona” na platformach on-line. Informacje produktowe i broszury będą dostępne w wersji elektronicznej.

Organizatorzy wyjaśnili, że poszerzono wejścia i korytarze targowe: główne wejście z 6 do 10 metrów, a odległości między sekcjami stoisk z 3 do 6 metrów. Na tyłach hal targowych przygotowane będzie 3000 do 5000 miejsc siedzących, by klienci chcący zakupić auto mogli negocjować warunki. Organizatorzy targów zdobyli też specjalny certyfikat – potwierdzający spełnianie wymagań higienicznych.

41. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Bangkoku odbędzie się w Challenger Hall 1-3, IMPACT Muang Thong Thani od 15 do 26 lipca (12,00 – 22,00, a w weekendy 11,00 – 22,00). Przygotowano specjalną stronę www.bangkok-motorshow.com Tak jak w zeszłym roku bilet wstępu będzie kosztował 100 bathów (ok. 10 złotych).

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.