Suzuki Jimny zniknie z europejskich rynków

Mamy złą wiadomość dla fanów off road’u. Suzuki Jimny, jedno z niewielu prawdziwych aut terenowych na rynku, po niespełna dwóch latach od premiery obecnej generacji, zostanie wycofane ze sprzedaży w Europie. Przyczyną są przepisy unijne dotyczące emisji CO2.

Zaostrzenie unijnych przepisów dotyczących emisji spalin sprawiło, że Suzuki Jimny zostanie wycofany z rynku europejskiego już w najbliższych miesiącach. Według informacji brytyjskiego serwisu Autoexpress, to małe auto terenowe pozostanie w sprzedaży w Wielkiej Brytanii w 2020 roku w ograniczonej liczbie, zaś w 2021 roku zostanie całkowicie wycofane z oferty.

Stosunkowo wysoka emisja CO2 Jimny’ego – między 154 a 170 g / km – w połączeniu z niską masą 1135 kg oznacza niestety, że​​ samochód ten nie spełnia europejskich norm emisji CO2. Suzuki Jimny napędzany jest prostym silnikiem benzynowym 1,5 102 KM. Pozostałe modele Suzuki, oferowane z napędem typu mild hybrid, nadal będą sprzedawane w Europie. Producent, na którego powołuje się Autoexpress, zapewnia, że dołoży starań, żeby zapewnić dostawy Jimny’ego do klientów, którzy wcześniej złożyli zamówienia.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *