[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, nr 3/2018

Relacja z Geneva International Motor Show 2018, wywiady z menadżerami wysokiego szczebla marek Mercedes-Benz, Nissan, BMW, Peugeot i Volkswagen, raport o oponach na nowy sezon – to główne tematy magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”, nr 3/2018.

Raport – branża oponiarska

W naszym comiesięcznym raporcie tym razem zajmujemy się ogumieniem. Piszemy o:
– nowościach oponiarskich na sezon 2018 oraz rewolucyjnych oponach zaprezentowanych na targach w Genewie,
– wynikach sprzedaży opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego,
– testach opon przeprowadzonych przez ADAC,
– zarządzaniu oponami we flocie.

Geneva International Motor Show 2018

Naszą obszerną fotorelację z Genewy komentują przedstawiciele marek Toyota, Nissan, Mercedes-Benz i Jaguar Land Rover.

Uzupełnieniem relacji są filmy z targów. Przygotowaliśmy dla Was aż 12 materiałów wideo, dostępnych po zeskanowaniu kodu QR (w wersji papierowej) lub bezpośrednio przy materiałach genewskich (w magazynie w wersji interaktywnej).

Piszemy również o plebiscycie Car of the Year 2018. Po raz pierwszy statuetkę dla najlepszego samochodu roku otrzymała marka Volvo, za model XC40. Specjalnie dla „Menadżera Floty: Forum Biznesowego” decyzję jury skomentował Arkadiusz Nowiński, prezes Volvo Car Poland.

Już po raz piąty podczas drugiego dnia prasowego Geneva Motor Show odbyło się jedno z najważniejszych spotkań flotowych w Europie – International Fleet Meeting Geneva. Trzeci rok z rzędu jedynym partnerem wydarzenia z Polski był magazyn „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”.

Wywiady

„Mercedes-Benz wynalazł pierwszy automobil. Podtrzymujemy tego pionierskiego ducha, dostarczając najlepsze samochody pod względem bezpieczeństwa i komfortu” – mówi w rozmowie z nami Marc Boderke, prezes Mercedes-Benz Polska i CEO Mercedes-Benz Cars na Region Central Europe (Polska, Czechy i Austria).

„Tworząc samochody, zastanawiamy się, w jaki sposób pokazać nowoczesny styl życia, równocześnie oddając hołd wiedzy i doświadczeniu firmy z wieloletnią tradycją” – mówi Alfonso Albaisa, Senior Vice President Nissan Motor, odpowiedzialny za design marki na poziomie globalnym.

„Grupa, która decyduje się na modele BMWi, to ludzie dobrze wykształceni, otwarci na nowinki technologiczne, zainteresowani tematyką zrównoważonego rozwoju” – mówi dr Robert Irlinger, szef marki BMWi, z którym rozmawialiśmy podczas Geneva Motor Show 2018.

„Jesteśmy pewni, że dzięki bardziej dynamicznemu modelowi będziemy w stanie uwieść nowych, młodszych klientów, którzy normalnie skłanialiby się ku SUV-om” – twierdzi Aude Collerie de Borely, menadżerka produktu Peugeot 508.

„Naszym celem jest sprzedaż około miliona samochodów elektrycznych rocznie do 2025 r.” – informuje Tomasz Tonder, PR Manager Volkswagen Polska.

Za kierownicą

Przetestowaliśmy modele:
– Volvo XC40, czyli Samochód Roku 2018,
– Jaguar E-PACE,
– Volkswagen Polo,
– Ford EcoSport
– BMW 530E iPerformance.

Ponadto w magazynie

– Tomasz Gorazdowski o igrzyskach w Pjongczangu, Rafał Jemielita o przyjemności z jazdy autami o dużych silnikach, Adam Kornacki o tym, dlaczego Genewa to dla niego wyjątkowe targi,
– Agata Rzędowska, entuzjastka elektromobilności, publicystka gospodarcza, współautorka książek „Mistrzowskie prezentacje” i „Mówca doskonały”, w pierwszym dla nas felietonie do działu EkoFlota o elektrycznych autach jako miłości z rozsądku,
– Lista TOP50, czyli ranking najlepszych i największych dilerów i grup dilerskich 2017 r. w Polsce,
– zestawienie pakietów serwisowych marek BMW, Citroën, FCA Poland, Ford, KIA, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Renault, SEAT, Škoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen i Volvo.
– relacja z Akademii Menadżera Floty w Białymstoku i Toruniu,
– relacja z Auto Moto Arena 2018,
– relacja z Forum Leasingu 2018,
– przyszłość zarządzania flotą według Krzysztofa Sosnowskiego z Total Fleet Solutions,
– transport przyszłości, czyli o niezwykłym latającym samochodzie Pop.Up Next, opracowanym przez konsorcjum Italdesign, Airbus, Audi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *