Nowe Audi RS 5 Sportback

Podczas salonu samochodowego New York International Auto Show 2018 Audi zaprezentowało model RS 5 Sportback.

Audi Sport wprowadza na rynek pięciodrzwiowy model Audi RS 5 Sportback, łączący w sobie dynamiczną stylistykę i świetne osiągi. Sportowy charakter pięciodrzwiowego coupé podkreślają m.in. sportowe fotele RS ze skóry Feinnappa, dźwignia zmiany biegów oraz fotele.

Moc silnika 2.9 TFSI V6 biturbo wynosi 444 KM. Maksymalny moment obrotowy 600 Nm dostępny jest w szerokim przedziale od 1900 do 5000 obr./min. Audi RS 5 Sportback d 0 do 100 km przyspiesza w 3,9 sekundy i rozpędza się dalej do prędkości maksymalnej ok. 280 km/h.

Pięciowahaczowe zawieszenie zamontowane przy przedniej oraz tylnej osi, zapewnia podwyższony komfort bez utraty sportowych właściwości. Standardowe, sportowe podwozie RS sprawia, że model RS 5 Sportback jest zawieszony o siedem milimetrów niżej niż Audi S5 Sportback.

Dodatkowy ekran RS wyświetlający się w Audi virtual cockpit informuje o ciśnieniu w oponach, aktualnym momencie obrotowym i przeciążeniu. W trybie jazdy manualnej, po osiągnięciu granicznej liczby obrotów, wizualny sygnał informuje kierowcę o konieczności przełączenia biegu na wyższy.

Najprawdopodobniej Audi RS 5 Sportback będzie dostępny jedynie na rynku amerykańskim.

Źródło: Audi