[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, 9/2017

W związku z II Międzynarodowymi Targami EkoFlota, które odbędą się w dniach 6-7 października w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie, tematem przewodnim najnowszego numeru magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe” są innowacje, ekologia i mobilność.

Katalog II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność

W magazynie znajdziecie Państwo Katalog II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. Publikujemy w nim informacje o Dniu Biznesowym (piątek, 6 października) i Dniu Otwartym (sobota, 7 października) oraz listę i opisy Wystawców. znajdziecie w nim Państwo także rozpiskę godzinową oraz sylwetki prelegentów Konferencji E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Więcej o targach na www.targiekoflota.pl.

Wywiady

Z Yasuyuki Oyamą, prezesem MMC Car Poland (generalny dystrybutor Mitsubishi Motors w naszym kraju), rozmawialiśmy m.in. o historii marki, nowym modelu Eclipse Cross, sektorze pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz polskim rynku flotowym.

O jubileuszu 25-lecia, zmianach na rynku w ostatnich dwóch dekadach, trendach i procesie wyceny pojazdów rozmawiamy z Ryszardem Cotą, prezesem zarządu firmy INFO-EKSPERT.

Levente Reizer, specjalista ds. produktów EV i infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w Nissan CEE, opowiada o zmianach w Europie Środkowo-Wschodniej dot. elektromobilności, utworzeniu stanowiska menadżera do spraw rynku samochodów elektrycznych w Polsce, nowym Nissanie LEAF oraz kontrowersyjnym temacie ładowania aut prądem wytwarzanym w elektrowniach węglowych.

Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe, w rozmowie z nami mówi o najpopularniejszych modelach w gamie, powodach, dla których dostawcze pojazdy Volkswagena cieszą się popularnością i relacjach z klientami.

Z Tomaszem Koniecznym, dyrektorem zarządzającym Webasto Petemar Sp. z o.o., rozmawialiśmy o początkach, teraźniejszości i biznesowych planach polskiego oddziału Webasto.

Z Andrzejem Szadym, kierownikiem Działu Transportu Niskoemisyjnego w spółce Enspirion, która jest częścią Grupy Energa, dyskutowaliśmy o pierwszej w Polsce usłudze współdzielenia samochodów elektrycznych w połączeniu z rozbudową sieci szybkich ładowarek.

Z prof. nadzw. dr. hab. inż. Wojciechem Gisem z Instytutu Transportu Samochodowego rozmawialiśmy o możliwości zastosowania wodoru w transporcie oraz o tym, dlaczego obecnie nie jest on wykorzystywany.

O przyszłości flot ekologicznych na polskim rynku w kontekście rządowego „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce” dyskutowali redaktor eco-driving.info Michał Baranowski i Jacek Fior, właściciel Quest Corporate Language Solutions, redaktor cleantechnica.pl i założyciel Tesla Shuttle.

Innowacje, ekologia i mobilność

W działach Rynek, Zarządzanie, Technologie i trendy, Paliwa i serwis publikujemy szereg artykułów związanych z elektromobilnością i nowoczesnymi technologiami:

– Elektromobilność w samorządach: relacja z konferencji związanej z programem e-Kotlina Kłodzka i wywiady z przedstawicielami ministerstw, władz samorządowych, instytucji i firm zajmujący się tematyką elektrycznej mobilności i ochroną środowiska;

– Przegląd rynku: samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in dostępne na polskim rynku;

– Kto naładuje mój samochód? – rozwój sieci stacji ładowania w Polsce;

– Pierwszy w Polsce car sharing samochodów elektrycznych – case study o programie Grupy Energa;

– Długa droga do „zielonych” flot – raport Thimo von Ulmensteina, partnera zarządzającego we fleetcompetence Group, o problemach i kierunkach rozwoju dla firm w związku z ekologicznymi samochodami;

– Hybrydowe, elektryczne… auta przyjazne środowisku – opis poszczególnych rozwiązań technologicznych w hybrydach i autach elektrycznych;

– Ranking europejskiego transport sharingu – raport dotyczący tzw. sharing economy, czyli ekonomii współdzielenia, z listą najlepszych pod tym względem miast w Europie (z uwzględnieniem Warszawy);

– Stacje paliw nie boją się elektromobilności – dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl, pisze o szansie, jaką dla branży paliwowej jest rozwój elektromobilności.

Opinie

Również nasi felietoniści skupili się na tematach ekologicznych. Tomasz Kuchar i Klaudia Podkalicka piszą o eco drivingu. Rafał Jemielita zaprasza na Targi EkoFlota i odpowiada na pytanie, dlaczego przestał wieszać psy na hybrydach. Adam Kornacki pochyla się nad kwestią jazdy autonomicznej w Polsce. Arkady P. Fiedler opowiada z kolei o swoich przygotowaniach do podróży przez Afrykę Nissanem LEAF.

Za kierownicą

W dziale Za kierownicą znajdziecie Państwo test modeli:

– Mitsubish Outlandera PHEV po 20 000 km;

– Toyota Prius Plug-In Hybrid;

– BMW i3 vs Nissan LEAF;

– Škoda Citigo;

– Ford Fiesta Mk7.

Ponadto w magazynie:

– Sezon na wyłudzenia trwa cały rok – Michał Machlikowski, analityk w Logisfera FI Sp. z o.o., opisuje zjawisko „polowania drogowego”;

– Mało znana ulga podatkowa wciąż możliwa do odliczenia – Witold Chmarzyński, radca prawny i wspólnik w www.cclaw.com.pl, pisze o uldze na nabycie nowych technologii.

Galeria

 

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności