[EkoFlota 2017] Ford zaprezentuje pełną ofertę modeli LPG i hybrydę

Na II Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych: EkoFlota 2017 nie zabraknie także marki Ford. Producent spod znaku „błękitnego owalu” zamierza przybliżyć zwiedzającym przede wszystkim swoją bogatą paletę modeli wyposażonych w fabryczną instalację gazową LPG. Na stoisku podziwiać będzie można także hybrydowe Mondeo

Ford posiada w ofercie instalacje gazowe firmy Prins, które są instalacjami fabrycznymi. Eksploatacja samochodu z silnikiem benzynowym, zasilanym gazem LPG od wielu lat jest uznawana za najtańszą ze wszystkich powszechnie dostępnych źródeł paliwa. System firmy Prins Direct Liqui Max (DLM). System DLM bazujący na wysokociśnieniowej pompie paliwa i wtryskiwaczach benzynowych oferowane są w silnikach z rodziny EcoBoost. Instalacje gazowe są szczególnie polecane klientom flotowym, czyli firmom, które korzystają z wielu samochodów. Ford oferuje instalacje gazowe Prins DLM do niemal całej swojej gamy modelowej. Są to samochody wyposażone w silniki 1.0 EcoBoost lub 1.5 EcoBoost. Podczas II Międzynarodowych Targów EkoFlota 2017 producent zaprezentuje takie rozwiązania w modelach: Fiesta, Tourneo Courier, Focus oraz Mondeo.

Ten ostatni zostanie pokazany szerokiej publiczności w wersji hybrydowej –  zastosowano w nim zespół składający się z dwóch silników – benzynowego i elektrycznego. Ten pierwszy to jednostka benzynowa o pojemności 2 litrów i mocy 140 KM. Wspomaga go silnik elektryczny o mocy 88 kW (120 KM) zasilany przez litowo-jonowy akumulator umieszczony za tylną kanapą. Jego pojemność wynosi 1,4 kWh. Razem moc zespołu napędowego wynosi 187 KM.  Według danych technicznych średnie spalanie wynosi 4,2 litra na 100 KM, zaś w mieście jest to zaledwie 2,8 l.

Niemałą gratkę dla zwiedzających będzie możliwość przetestowania wersji elektrycznej Forda Focus Electric, napędzanego jednostką elektryczną o mocy 143 KM. Energia magazynowana jest w akumulatorach litowo-jonowych o pojemności 23 kWh. Można je doładowywać za pomocą gniazdek o napięciu 110 i 230 V. Focus Electric osiąga maksymalną prędkość 145 km/h.

Źródło: targiekoflota.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *