[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty 1/2017

W najnowszym Menadżerze Floty m.in. wywiad z Tomaszem Kucharem, rozmowy z szefami Lexus Europe, Nissan Sales Central & Eastern Europe i MMC Car Poland, a także obszerne raporty nt. nowości motoryzacyjnych, wyprzedaży rocznika 2016 i sytuacji na rynku paliwowym. Do tego publikujemy szereg porad w dziale Zarządzanie, opisujemy przyszłość elektromobilności i testujemy modele Škoda  Kodiaq, Toyota C-HR oraz Audi Q2 i A5.

Wywiady

Tomasz Kuchar w rozmowie z Menadżerem Floty opowiada o karierze rajdowej, walce o tytuł Mistrza Polski w rallycrossie, prowadzeniu Akademii Bezpiecznej Jazdy i miłości do latania.

O tym, jak w nowej rzeczywistości rynkowej odnajdują się pionierzy w budowaniu napędów hybrydowych, nowym samochodzie, który ma podbić serca mieszkańców miast, przyszłości napędów oraz europejskim rynku flotowym dyskutowaliśmy z wiceprezydentem Toyota Motor Europe i szefem marki Lexus w Europie, Alainem Uyttenhovenem.

Pierre Gerfaux, nowy dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe, mówi o specyfice rynku środkowoeuropejskiego, zaletach modelu Nissan Micra Gen5 z perspektywy flot i planach dotyczących rozwoju elektromobilności w naszym regionie.

Z Yasuyuki Oyamą, prezesem zarządu MMC Car Poland, rozmawiamy o planach japońskiej marki na rok 2017, sprzedaży dla flot i finansowych produktach dla firm, a także nowych modelach, współpracy Mitsubishi z Nissanem, nieuchronnej elektryfikacji samochodów oraz samochodowych marzeniach i przyzwyczajeniach Polaków.

Raporty

W najnowszym numerze magazynu Menadżer Floty publikujemy trzy obszerne raporty.

Przyjrzeliśmy się najciekawszym nowościom 2017 r. Nowy rok motoryzacyjny będzie obfitował w premiery samochodów, w tym modeli szczególnie ważnych z punktu widzenia przedsiębiorców.

Przełom roku to najlepszy czas, aby zastanowić się nad zakupem nowego samochodu. Wielu importerów sprzedaje w tym okresie nowe, ale niesprzedane auta z poprzedniego rocznika w atrakcyjnych cenach. Przygotowaliśmy obszerne zestawienie pojazdów z wyprzedaży rocznika 2016.

Publikujemy także szczegółowy raport na temat rynku paliwowego w Polsce, którego uzupełnieniem jest prognoza dot. światowego rynku paliwowego, przygotowana przez doktora Jakuba Boguckiego z Information Market SA (e-petrol.pl).

Zarządzanie

W dziale Zarządzanie polecamy m.in. artykuł Thilo von Ulmensteina, partnera zarządzającego fleetcompetence europe, który pisze o wyzwaniach związanych z zarządzaniem flotami na poziomie międzynarodowym, trendach na rynku europejskim i różnicach pomiędzy poszczególnymi krajami.

Katarzyna Brener, menadżerka floty Cursor SA, obszernie opisuje kwestię oszczędności we flocie oraz tego, kiedy mogą one przynosić starty, a nie korzyści.

Mirosław Michna, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej KPMG, przedstawia najnowsze zasady obliczania akcyzy od samochodów.

Witold Chmarzyński, radca prawny i wspólnik w Cieślikowski, Chmarzyński kancelaria adwokacko-radcowska sp.j., pochyla się nad kwestią aktualnego stanu prawnego dot. elektromobilności w Polsce i perspektywami wdrożenia nowych przepisów.

Robert Idziak, kierownik Działu Rozwoju Biznesu i Współpracy Partnerskiej, T-Mobile Polska, radzi, jak obniżyć koszty utrzymania samochodów służbowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

W dziale Zarządzanie znajdziecie też dokładną instrukcję poprawnego prowadzenia ewidencji pojazdu, czyli tzw. kilometrówki, wraz z przykładową tabelą.

Technologie

W dziale Technologie relacjonujemy Nissan Futures, konferencję, która była poświęcona rozwojowi technologii autonomicznej, nowoczesnym systemom magazynowania energii oraz inteligentnej mobilności, w skrócie – rozwiązaniom, które mogą zrewolucjonizować transport i funkcjonowanie wielu branż.

Piszemy ponadto o kwestii innowacyjności w branży motoryzacyjnej i rozwoju technologicznym na przestrzeni lat.

Za kierownicą

Nasz testowy Peugeot 308 SW przeszedł kolejny przegląd. Francuskim kombi pokonaliśmy już 50 000 z planowanych 100 000 km.  Zbliżamy się do końca testu długodystansowego Nissana X-Trail. Sprawdźcie, jak sprawdził się podczas wyprawy w Karkonosze.

Ponadto opisujemy nasze wrażenia z jazdy modelami Škoda  Kodiaq, Toyota C-HR oraz Audi Q2 i A5.

Opinie

Tradycyjnie publikujemy opinie naszych stałych felietonistów. Klaudia Podkalicka pisze o nowych wyzwaniach i planach sportowych na rok 2017, a Tomasz Gorazdowski o podróżniczym wyzwaniu, któremu każdy podoła, jeżeli tylko będzie chciał. Beata Bublewicz i Mariusz Korpoliński pochylają się nad tematem picia alkoholu w trakcie służbowych wyjazdów i konferencji i jego wpływu na bezpieczeństwo. Wojciech Sroczyński pisze o różnicach, które cieszą, opisując swój tydzień z Toyotą Prius i Nissanem GT-R. Rafał Jemielita zastanawia się, czy poruszenie związane ze smogiem jest uzasadnione i co zrobić, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *