Toyota Yaris Cross już na polskim rynku

Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross, która poszerza gamę SUV-ów japońskiej marki o auto segmentu B. Model jest oferowany z układem hybrydowym lub silnikiem benzynowym, w pięciu wersjach wyposażenia i 20 wariantach kolorystycznych nadwozia. Ceny zaczynają się od 74 900 zł, natomiast wersja hybrydowa kosztuje od 88 900 zł.

Yaris Cross powstał na platformie GA-B z serii TNGA(Toyota New Global Architecture), charakteryzującej się modułowością i wymiennością elementów. Nowy SUV ma większy prześwit oraz długość niż klasyczny Yaris. Rozstaw osi obu aut pozostał bez zmian, natomiast wymiary wersji Cross w porównaniu do hatchbacka wynoszą: długość 4180 mm (+24 mm), szerokość 1765 mm (+20 mm), wysokość 1560 mm (+60 mm). Pojemność bagażnika sięga 397 l, czyli jest większa o 111 l. od wersji hatchback oraz o 20 l od Toyoty C-HR. Jednopoziomowa podłoga dostępna jest w wersji z napędem na cztery koła (AWD), dwupoziomowa (z tunelem do przewożenia dłuższych przedmiotów, np. nart) – z napędem na jedną oś (FWD). Bagażnik otwierany jest za pomocą guzika lub machnięcia nogą.

Wnętrze i wersje wyposażenia

Toyota Yaris Cross w wersji podstawowej Active została wyposażona w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali, USB, Apple CarPlay™ i Android Auto™ oraz usługi łączności Toyota Connected Car. Nowością w wyższych wersjach wyposażenia jest system multimedialny Toyota Smart Connect z 9-calowym wyświetlaczem HD z bezprzewodowym połączeniem. Dodatkowo wszystkie najważniejsze informacje, takie jak: nawigacja, mapy, informacje drogowe czy aktualizacje, znajdują się w chmurze. Co ważne, wraz z zakupem auta klient otrzymuje wykupioną na 4 lata kartę SIM, która pozwala bezpłatnie aktualizować dane.

Yaris Cross oferowany jest w pięciu wersjach wyposażenia: Active, Comfort, Executive, Adventure i Premiere Edition. Wersja Premiere jest najwyższą z możliwych opcji, zaś Adventure stanowi najbardziej uterenowioną odmianę. Auto dostępne jest w wersji dwukolorowej. Paleta barw zawiera 8 lakierów oraz 12 dwukolorowych kombinacji z czarnym, złotym lub białym dachem.

Silniki i ceny

Yaris Cross wyposażono w dwa rodzaje napędu: benzynowy silnik Dynamic Force o pojemności 1.5 l, mocy 125 KM z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz układ Hybrid Dynamic Force z silnikiem o pojemności 1.5 l. i łącznej mocy 116 KM. Modele hybrydowe mają napęd na wszystkie koła AWD-i. W zależności od warunków atmosferycznych do wyboru są trzy tryby jazdy: Normalny, Śnieg oraz Droga nieutwardzona.

Toyocie Yaris Cross przyjdzie rywalizować w segmencie B-SUV z takimi modelami jak: Volkswagen T-Cross, Kia Stonic, Hyundai Kona, Renault czy Seat Arona. Ceny japońskiego modelu zaczynają się od 74 900 zł, natomiast wersja hybrydowa kosztuje od 88 900 zł.

Auto będzie produkowane w fabryce Toyota Motor Manufacturing France, razem z nową generacją Yarisa. Firma planuje produkcję Yarisa Cross na poziomie ponad 150 000 egzemplarzy rocznie.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *