Nowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe

Frank Krol objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Mitsubishi Motors Europe (MME) mając w perspektywie przejście MME na nowy model biznesowy w regionie. Dotychczasowy prezes i dyrektor generalny, Eric Wepierre, podjął decyzję o odejściu z firmy.

Frank Krol, z wykształcenia inżynier samochodowy, ma 46 lat, jest obywatelem Holandii i od ponad 20 lat pracuje dla Mitsubishi Motors. Swą karierę w firmie zaczynał w 1999 roku piastując różne stanowiska związane z zarządzaniem produktami i obsługą posprzedażną. W latach 2012-2015 był dyrektorem generalnym ds. sprzedaży w Mitsubishi Motor Sales Nederland, a ostatnie 3 lata pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Mitsubishi Motors Europe.

Komentując swoją nominację, Frank Krol powiedział: „Jestem zaszczycony, że otrzymałem możliwość kierowania MME w momencie, kiedy przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego, ekscytującego rozdziału Mitsubishi Motors w Europie. Znając z pierwszej ręki doskonałą reputację i sympatię do marki Mitsubishi w całym biznesie w regionie, mamy solidne podstawy na których możemy budować silną przyszłość Mitsubishi Motors w Europie, począwszy od właśnie wprowadzonego Eclipse Cross PHEV, aż po nowe modele, które będą produkowane dla Mitsubishi przez Renault na platformach Aliansu”.

Eric Wepierre, dotychczasowy prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe podjął decyzję o odejściu z firmy z dniem 1 lipca tego roku. Eric Wepierre dołączył do MME w styczniu 2020 r., aby wzmocnić i rozwinąć wiodącą pozycję Mitsubishi Motors w Europie w strategicznym obszarze zelektryfikowanych SUV-ów z liderem segmentu Outlanderem PHEV. Nadzwyczajne okoliczności 2020 r. przyniosły ze sobą poważny i nieoczekiwany nowy stopień odpowiedzialności, za przeprowadzenie MME – zarówno organizacji, jak i firmy – przez pandemię COVID-19, a także za rozpoczęcie regionalnego wdrażania globalnego planu średnioterminowego Mitsubishi Motors Corporation. W tym okresie firmie udało się zarówno utrzymać przodującą pozycję Outlandera PHEV w Europie segmencie SUV-ów PHEV, ale również przygotować wprowadzenie na rynek europejski nowego modelu Eclipse Cross PHEV.

John Signoriello – dyrektor wykonawczy MMC ds. globalnego marketingu i sprzedaży, komentując zmiany na stanowiskach kierowniczych w MME, powiedział: „Od początku ubiegłego roku Mitsubishi Motors Europe przebrnęło przez konsekwencje pandemii COVID-19, dokonując jednocześnie niezbędnych zmian strukturalnych, związanych z realizacją średniookresowego planu MMC. Chcielibyśmy podziękować Ericowi za jego wkład w prowadzenie firmy w tym trudnym okresie. Frank Krol wnosi bogate doświadczenie, zdobyte na wielu kluczowych stanowiskach podczas 20 lat pracy w Mitsubishi Motors w Europie – w dziale sprzedaży i obsługi posprzedażnej, na poziomie centrali i dystrybutorów – ostatnio jako dyrektor sprzedaży MME i dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Sales Nederland. To doświadczenie będzie istotne w tak ważnym momencie dla Mitsubishi Motors w Europie, kiedy wchodzimy w kolejną fazę budowania nowego modelu biznesowego w regionie przy wsparciu Sojuszu”.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.