Załoga Streer i Szulęcka wystartuje w Memoriale Kuliga i Bublewicza

Już w najbliższy weekend w Wieliczce i okolicach rozegrany zostanie siódmy Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawody te tradycyjnie już rozpoczynają rajdowy sezon w naszym kraju, a jedną z załóg, które pojawią się na starcie tej prestiżowej imprezy będzie małżeński duet Michał Streer i Karolina Szulęcka- Streer.

Streer i Szulęcka wsiądą do dobrze znanego im Peugeota 208 Rally4. Za kierownicą różnych wersji „dwieścieósemki” Michał odniósł wiele sukcesów, nie tylko w kategorii pojazdów z napędem na przednią oś. Warto przypomnieć, że Michał Streer to utytułowany kierowca rajdowy, a także licencjonowany instruktor techniki jazdy. Prowadzi szkołę Streer Driving Academy, w której edukuje przede wszystkim właścicieli sportowych samochodów, ucząc ich jeździć dynamicznie, ale bezpiecznie.

Od 2001 roku ścigał się w rajdach samochodowych: seriach pucharowych, mistrzostwach Polski, a także w rundach mistrzostw świata i Europy. Do najważniejszych sukcesów zalicza m.in. występy w kilku edycjach naszej koronnej imprezy – Rajdzie Polski i zwycięstwo w klasie, gdy rajd był jedną z rund WRC (2009), a także drugie miejsce (2010) oraz pierwsze (2011), podczas rund mistrzostw Europy. Po kilku latach przerwy, w tegorocznym sezonie Michał planuje powrót do regularnych startów.

Z kolei Karolina Szulęcka-Streer to pilotka rajdowa od lat związana z motoryzacją. Zawodowo jest dyrektorką marketingu prestiżowych salonów: Ferrari, Maserati, Pagani, Bugatti, Koenigsegg oraz konceptu La Squadra w Katowicach. Prywatnie natomiast jest właścicielką jedynego na świecie Fiata 126p w kolorze Rosso Corsa oraz Pandy 4×4.

Praktycznie od momentu zawarcia znajomości Karolina i Michał regularnie startują w różnego rodzaju rajdach, w tym w słynnym nie tylko w Polsce Rajdzie Żubrów, który co roku odbywa się w okolicach Zakopanego. Tworzyli też załogę samochodu funkcyjnego m.in. podczas ubiegłorocznego Memoriału Kuliga i Bublewicza.

W tym roku postanowiliśmy pójść krok o dalej i poza imprezami towarzyskimi sprawdzić się w bardziej profesjonalnym rajdzie. Ja mam duże doświadczenie, ale za to kilkuletnią przerwę w startach, natomiast Karolina dopiero niedawno zdała egzaminy i uzyskała licencję rajdową, więc Memoriał to dla niej idealny rajd na start. Krótkie odcinki specjalne oraz w miarę znane trasy pozwolą nam wjeździć się w rajdówkę oraz sprawdzić nasze możliwości w takiej rywalizacji” – mówi Michał Streer.

To Michał wprowadził mnie do świata rajdów, zaczynając od Rajdu Żubrów. Pamiętam, że od początku impreza mi się podobała, ale najbardziej imponował mi pan Sobiesław Zasada, który startował wraz ze swoją żoną. Uwielbiam i podziwiam pary, które podzielają swoje pasje, bo to mocno cementuje związek. Niemniej, w życiu bym nie pomyślała, a… Michał tym bardziej, że kiedyś razem wsiądziemy do rajdówki. Musze jeszcze dodać, że Memoriał rozpoczyna się pół roku po naszym ślubie…” – tłumaczy Karolina Szulęcka.

Nasze starty – bo zakładamy – że takie rozpoczęcie sezonu otworzy nam drogę do kolejnych występów, nie byłyby możliwe, gdyby nie nasi sponsorzy. Jesteśmy wdzięczni osobom oraz firmom, które nam zaufały i które nas wspierają. A na zaufanie pracuje się latami, więc tym bardziej cieszy nas grono, które nam pomaga. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby ta inwestycja się opłaciła” – zapewnia Karolina Szulęcka, dodając jednocześnie, że w gronie sponsorów załogi znalazły się firmy: ITEO – software house, który tworzy produkty digitalowe (znany w Polsce m.in. z aplikacji InPost Mobile), Noble Place z branży jubilerskiej i zegarmistrzowskiej – firma oferująca produkty tak prestiżowych marek jak: Boucheron, Chopard, Montblanc czy Tag Heuer, Pirelli Polska (włoska marka jest wyłącznym dostawcą opon do WRC) oraz prywatne osoby, które chciały pomóc, bo wierzą w potencjał załogi.

Poza Memoriałem Kuliga i Bublewicza załoga zamierza w tym sezonie wspólne wystartować jeszcze w kilku rundach Tarmac Masters oraz w 2-3 rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Jednak póki co trzymamy kciuki za występ rodzinnego duetu w Wieliczce!

Oprac. Tomasz Szmandra
Zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *