Kubica wystartuje w wirtualnym 24-godzinnym wyścigu

Wykorzystując przymusową przerwę we wszelkiego typu zawodach na świecie, nasz jedynak w Formule 1, Robert Kubica, kontynuuje swoją wirtualną przygodę z wyścigami i już w najbliższą sobotę, wspólnie z partnerami z zespołu Orlen Team Targa stanie do rywalizacji na legendarnym torze Nürburgring.

Po starcie w 12-godzinnym wyścigu na torze Suzuka, na którym zespół Orlen Team Targa zajął trzecie miejsce, Robert Kubica wraz z partnerami wraca do rywalizacji na platformie iRacing. Tym razem zawodników czeka dwukrotnie dłuższa potyczka na torze Nürburgringu w klasie GT3. Zespół pojedzie tym razem BMW Z4 GT3, podobnie jak przed tygodniem w barwach Orlen Team, Star oraz Benziny.

Tym razem wyzwanie jest jeszcze większe, ponieważ wystartujemy w bardzo kultowym 24-godzinnym wyścigu, na historycznym torze. Jest to dla kibiców, ale też dla kierowców chyba jeden z najbardziej kultowych torów świata. Nigdy nie miałem okazji na nim startować w rzeczywistości, ale zawsze chciałem i to dzięki wirtualnym możliwościom właśnie się stanie – powiedział Robert Kubica.

Oprócz Kubicy w barwach Orlen Team Targa ponownie pojadą simracerzy Marcin Skrzypczak, Pablo Araujo, Niall Quin oraz jego brat Graham. Zawodnicy będą wymieniać się w wirtualnym samochodzie podczas tego wymagającego wyścigu.

– Nürburgring to oldschoolowy tor, na którym błędy naprawdę nie są mile widziane. Nazywa się go zielonym piekłem. Myślę, że sama nazwa dużo mówi o tym, co tam może się dziać. Liczę na doping kibiców nie tylko dla mnie, ale też dla całego Orlen Team Targa – podsumował Kubica.

Dla polskiego kierowcy zmagania w wirtualnych wyścigach to nowe wyzwanie i forma treningu. Kibice mają dzięki temu okazję do przeżywania sportowych emocji, mimo wymuszonej przerwy w wyścigach.

 – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że fani motorsportu i Roberta Kubicy z niecierpliwością czekają na powrót rywalizacji na prawdziwych torach. Podczas przerwy w startach chcemy im zapewnić emocje i możliwość kibicowania w wirtualnej rzeczywistości. Liczymy, że podobnie jak w przypadku poprzedniej rywalizacji, występ Roberta i Orlen Team Targa spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Transmisję wyścigu będzie można śledzić na kanale Orlen Team na Facebooku. Początek relacji w sobotę, około godziny 15.45.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *