Zmiana na stanowisku prezesa Mercedes-Benz Polska

Od 1 września tego roku Alexander Henzler obejmie stanowisko prezesa Mercedes-Benz Polska, zastępując na tym stanowisku Wolfganga Bremm von Kleinsorgena, który kończy swoją kadencję. Przez cztery lata kierował marką w Polsce, a oprócz tego był również odpowiedzialny za środkowo-wschodnioeuropejski klaster Mercedes-Benz Cars obejmujący Czechy, Węgry, Rumunię i Słowację.

– Polska i wszystkie rynki Europy Środkowej i Wschodniej były od pierwszego dnia były bliskie mojemu sercu. Serdecznie dziękuję wszystkim klientom za zaufanie zaś partnerom dealerskim i kolegom z mojego zespołu za zaangażowanie w ciągłe doskonalenie Mercedes-Benz. Moja rodzina i ja na zawsze zachowamy wspaniałe wspomnienia związane z Polską i jej mieszkańcami. Życzę Alexandrowi wielu sukcesów i jestem przekonany, że ta wielka odpowiedzialność przeniesie mu sporo satysfakcji – powiedział Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, który teraz będzie odpowiedzialny za region BeNeLux z centralą w Brukseli.

Alexander Henzler dołączył do Mercedes-Benz w 2005 roku i obecnie kieruje funkcjami sprzedaży i marketingu w regionie Overseas.

Chciałbym podziękować Wolfgangowi za jego wiodącą rolę w kształtowaniu sukcesu Mercedes Benz Cars w tym regionie. Cieszę się, że mogę dołączyć i poprowadzić zróżnicowany zespół w dalszym oferowaniu fascynujących produktów i wspieraniu najlepszych klientów na rynku polskim oraz Europy Środkowej i Wschodniej – oświadczył nowy prezes.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *