Współpraca KENO Energy i Elocity – w drodze do samowystarczalności energetycznej

Także w Polsce zarówno w budynkach prywatnych, jak i w biurach zagościły rozwiązania, które połączone w efektywny łańcuch, wspierają osiągnięcie energetycznej autonomii. Są też coraz szerzej dostępne m.in. dzięki współpracy takich firm, jak KENO Energy oraz Elocity.

Zrównoważony rozwój w życiu prywatnym i w biznesie, rozwiązania proklimatyczne i dążenie do samowystarczalności energetycznej to nie moda, ale konieczność. Ich osiągnięcie ułatwiają rozwiązania technologiczne, dzięki którym możemy wykorzystywać energię z modułów fotowoltaicznych i ekologicznych pomp ciepła, czy jeździć autami elektrycznymi. Wszystkie te elementy mogą teraz tworzyć sprawnie działający ekosystem.

KENO Energy to jeden z wiodących dystrybutorów kompletnych systemów fotowoltaicznych. Do tej pory w ofercie firmy dominowała dystrybucja modułów fotowoltaicznych, falowników i pomp ciepła. Ofertę uzupełniały: sprzedająca energię spółka KENO Energia oraz KENO Home, dostarczająca domy modułowe z systemem „Smart Home”. Teraz na platformie zakupowej KENO Energy, przeznaczonej dla klientów biznesowych, pojawiły się również stacje ładowania aut elektrycznych.

– Przyglądając się temu, jak rozwija się świadomość ekologiczna, uważamy, że zintegrowanie fotowoltaiki z elektromobilnością to naturalna kolej rzeczy. Dlatego też oferujemy naszym klientom kompleksowe rozwiązania, umożliwiające tworzenie sprawnie działających struktur ułatwiających prowadzenie bardziej ekologicznego życia – mówi Paweł Szymanek, Product Manager EV & ESS KENO Energy.

Jak taka struktura wygląda w praktyce? Energia pochodząca z modułów fotowoltaicznych po przekształceniu z prądu stałego na prąd zmienny wykorzystywana jest w wewnętrznej sieci elektrycznej. Zastępując prąd sieciowy od operatora zasila właściwie wszystkie urządzenia, wymagające podłączenia do gniazdka. Jeśli wyprodukowanej energii jest więcej, niż wymaga tego zużycie, nadwyżki odsyłane są do sieci, co zwykle wiąże się ze stratą dla użytkownika. Dzięki rozwiązaniom KENO Energy domy i budynki, wyposażone w panele fotowoltaiczne, będą mogły użytkować zgromadzoną energię na potrzeby ładowania aut elektrycznych, co zwielokrotni korzyści płynące z paneli PV.

W realizowaniu tej misji KENO Energy wspierać będzie spółka Elocity, która dostarczy oprogramowanie i rozwiązania technologiczne do stacji oferowanych przez partnera.

Dzięki naszemu doświadczeniu i wsparciu montaż przydomowych stacji, zarządzanie nimi czy rozliczanie ładowań aut służbowych w domach pracowników stają się coraz prostsze. Cieszymy się, że firmy takie jak KENO Energy obserwują dynamiczny rozwój rynku elektromobilności i dostrzegają potencjał jego integracji z własną ofertą. Z efektów korzystają nie tylko klienci prywatni, ale przede wszystkim firmy zorientowane na zeroemisyjność i dekarbonizację swojej floty – zaznacza Agnieszka Nocuń, CFO Elocity.

Podobnego zdania jest również Paweł Szymanek, Product Manager EV & ESS KENO Energy, który podkreśla, że rozwój elektromobilności stymulują także zmiany prawne, co wkrótce zaowocuje „przewrotem” w branży automotive i upowszechnieniem aut EV. – Warto więc być gotowym na szybko rosnący popyt na stacje ładowania samochodów elektrycznych – zaznacza ekspert.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *