Powstał Crédit Agricole Auto Bank

Crédit Agricole Auto Bank oferuje kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu dzięki współpracy z ponad 30 markami. Nowy bank, wywodzący się z FCA Banku, chce aby w 2030 roku 80 proc. jego portfela nowych samochodów stanowiły modele wyposażone w ekologiczne napędy.

Crédit Agricole Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Nowy bank, kontrolowany przez Crédit Agricole Consumer Finance, powstał w wyniku ogłoszonego jeszcze w 2021 roku porozumienia między francuską grupą finansową a koncernem Stellantis, w skład którego wchodzą grupy PSA i FCA.

Nowy bank zamierza stać się liczącym się graczem na rynku europejskim w dziedzinie „zielonej mobilności”. Do 2030 roku 80 proc. jego portfela nowych pojazdów mają stanowić te wyposażone w ekologiczne napędy. Ponadto firma chce by do 2026 roku wartość sfinansowanych pojazdów sięgnęła co najmniej 10 miliardów euro.

CA Auto Bank oferuje kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu dzięki współpracy z ponad 30 markami, tak znanymi jak: Ferrari, Tesla, Mazda, Aston Martin, McLaren, Lotus i Morgan, ale także z nowymi graczami: VinFast, DR Automobiles, Aiways, XEV, ElectricBrands cxzy Invicta Electric. Dołączyć ma do nich również wielu dealerów i dostawców różnych marek w tym dealerów sieci Stellantis, których Bank będzie nadal wspierał, jednak już nie jako tzw. Bank Captive.

CA Auto Bank jest również aktywny na rynku jednośladów, współpracując z markami: Harley-Davidson, Royal Enfield, Fantic Motor, Vmoto Soco i CAKE, w świecie kamperów i przyczep we współpracy z Erwin Hymer Group, Groupe Pilote, Groupe Rapido, Knaus Tabbert, Concorde i Carthago oraz lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, gdzie partnerami są Ford Trucks i BMC Trucks.

Jesteśmy dumni z powstania CA Auto Banku oraz z włączenia 100 proc. jego działalności, jak również działalności firmy Drivalia, w ramy Grupy Crédit Agricole Consumer Finance. Jest to dla nas wyjątkowa okazja, która znacząco przyczynia się do realizacji naszych ambicji bycia liderem zielonej mobilności w Europie” – powiedział Stéphane Priami, prezes CA Auto Banku i dyrektor generalny CA Consumer Finance.

W nadchodzących miesiącach CA Auto Bank zaplanował przejęcie (pod warunkiem uzyskania zgody właściwych organów) działalności firmy ALD w Irlandii i Norwegii oraz spółki LeasePlan w Czechach i Finlandii, co ma umożliwić bankowi rozszerzenie floty łącznie o ponad 70 tys. pojazdów.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *