Tomasz Bęben nowym prezesem zarządu SDCM

Na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) nowym prezesem zarządu wybrany został Tomasz Bęben. Zastąpił on na tym stanowisku Krzysztofa Soszyńskiego.

Podczas walnego zebrania wyłoniono także nowy zarząd SDCM. W jego skład weszli: Joanna Krężelok z TMD Friction, Krzysztof Soszyński – Inter Cars, Adam Kapek – Moto-Profil, Mariusz Dankowski – Groupauto CEE oraz Sławomir Welezinski – Delphi Technologies. Prezesem zarządu wybrany został jednogłośnie dotychczasowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Tomasz Bęben.

Jak poinformował SDCM, dwa lata temu doszło w Stowarzyszeniu do dużych zmian organizacyjnych. Po oddaniu sterów przez Alfreda Franke zmieniła się rola prezesa. Wspólnie z zarządem nowy prezes (Krzysztof Soszyński) czuwał nad strategią działań Stowarzyszenia zostawiając pracę operacyjną powołanemu wówczas dyrektorowi zarządzającemu (Tomasz Bęben) i biuru SDCM. Obecnie postanowiono wrócić do poprzedniego modelu zarządzania, stąd decyzja o powierzeniu funkcji prezesa Tomaszowi Bębnowi.

Dla mnie wybór na prezesa SDCM to bardzo duże wyróżnienie, ale i odpowiedzialność. Reprezentujemy interesy firm zatrudniających ponad 330 tys. miejsc pracy, a motoryzacja w naszym kraju to ponad 8% polskiego PKB. Jest to więc bardzo ważna gałąź naszej gospodarki, którą czekają niespotykane dotąd przemiany i wyzwania związane nie tylko ze zmianami wywołanymi przez transformację w kierunku elektromobilności, ale także np. z cyfryzacją. We wszystkich obszarach wymagających działania SDCM będę wspólnie z zarządem i biurem SDCM, przy wsparciu Alfreda Franke dalej podejmował działania zmierzające do ochrony naszego środowiska” – powiedział Tomasz Bęben, nowy prezes SDCM i członek zarządu CLEPA.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *