Renault Megane E-Tech nagrodą w konkursie Eco-Miasto 2023

Ostrowiec Świętokrzyski zwyciężył w 10. edycji konkursu Eco-Miasto w kategorii zrównoważona mobilność wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców. Renault Megane E-Tech 100% electric, które było nagrodą w konkursie, trafiło już do władz tego miasta, które będą mogły korzystać z tego pojazdu przez najbliższy miesiąc.

W tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji programu Eco-Miasto główna nagroda w kategorii Zrównoważona mobilność dla miasta poniżej 100 tys. mieszkańców została przyznana Ostrowcowi Świętokrzyskiemu. Jury nagrodziło to miasto za zaangażowanie w rozwój zrównoważonej mobilności, inwestycje w infrastrukturę i usługi transportu publicznego, a także za konsekwentne podejście do ekologicznego transportu.

Renault, które jest jednym z pomysłodawców programu Eco-Miasto i od 10 lat jego partnerem strategicznym, ufundowało specjalną nagrodę dla laureatów w kategorii Zrównoważona mobilność – Renault Megane E-Tech 100% electric, które będzie do dyspozycji miasta przez miesiąc. Podczas konferencji w siedzibie Urzędu Miasta Ostrowiec Świętokrzyski nagrodę z rąk Andrzeja Gemry, eksperta ds. Public Affaires & Elektromobilności Grupy Renault, odebrał Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta.

Konferencja Eco-Miasto była okazją do zaprezentowania przykładów zastosowania nowoczesnych i bezemisyjnych rozwiązań transportowych, jakie posiada Renault dzisiaj i jakie pojawią się w najbliższej przyszłości oraz dotychczasowych rozwiązań w zakresie ekologicznego transportu miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także działań podjętych w celu realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak podkreślił podczas konferencji Andrzej Gemra, zrównoważona mobilność miejska oznacza takie podejście miast do organizacji transportu i przemieszczania się mieszkańców, które pozwoli zminimalizować negatywne skutki dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki, jednocześnie zapewniając wygodne i efektywne metody podróżowania w mieście. Indywidualny, zeroemisyjny transport samochodowy w miastach przyszłości powinien być uzupełnieniem rozwiniętego, zeroemisyjnego transportu publicznego oraz mikromobilności w połączeniu ze strefami czystego transportu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *