PZWLP wybrał nowe władze

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), jedyna w Polsce organizacja branżowa skupiająca firmy wynajmu długoterminowego i wypożyczalnie samochodów (Rent a Car) wybrał nowe władze na kolejną dwuletnią kadencję. Na czele PZWLP, obejmując funkcję prezesa zarządu, po raz trzeci z rzędu stanął Robert Antczak, na co dzień dyrektor generalny Arval Polska.

W skład nowego Zarządu PZWLP wchodzą ponadto Paweł Piórkowski, Prezes Hertz (Motorent sp. z o.o.), Daniel Trzaskowski, prezes Carefleet, Piotr Wróbel, dyrektor handlowy Alphabet Polska oraz Tomasz Kapelko, prezes 99rent. Nowy zarząd został powołany podczas walnego zebrania PZWLP na dwuletnią kadencję, która upłynie w marcu 2026 roku. Za sterami organizacji po raz trzeci z rzędu stanął Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Polska, który funkcję prezesa zarządu PZWLP pełni od marca 2020 r.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) istnieje od 2005 roku i działa na rzecz rozwoju oraz profesjonalizacji rynku flotowego w Polsce. Skupia największe i najważniejsze w Polsce firmy wynajmu długoterminowego samochodów oraz duże, sieciowe, polskie i międzynarodowe wypożyczalnie aut (Rent a Car). W ramach organizacji działa kilka eksperckich zespołów roboczych zajmujących się najbardziej istotnymi dla branży obszarami tematycznymi – jak np. regulacje prawne i podatkowe, tworzenie standardów branżowych czy rozwój oraz edukacja na temat elektromobilności we flotach. PZWLP jest członkiem zbiorowym Związku Polskiego Leasingu (ZPL), Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Organizacja współtworzy ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) uruchomione w 2017 roku jako pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe podyplomowe studia flotowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością” na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Członkowie PZWLP są nabywcami ok. 40% wszystkich sprzedawanych do firm nowych samochodów w Polsce.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów istnieje już blisko 20 lat i obecnie jest jedną z najważniejszych organizacji rynku flotowego w Polsce oraz jedyną reprezentującą branżę wynajmu samochodów. W wynajmie długoterminowym znajduje się już co czwarty kupowany przez firmy w naszym kraju nowy samochód osobowy, w 2023 r. na potrzeby oferowanych usług wynajmu branża nabyła ponad 85 tys. nowych samochodów. Należy podkreślić, że większość z tych aut została zakupiona przez członków PZWLP, firmy należące do naszej organizacji mają również coraz większy wpływ na rynek wtórny pojazdów, oferując na nim kilkadziesiąt tysięcy pokontraktowych aut używanych rocznie – mówi Robert Antczak, prezes zarządu PZWLP. – W związku z tym, w naturalny sposób nasza organizacja jest obecnie współodpowiedzialna za kształtowanie w Polsce nie tylko rynku flotowego, ale i całego rynku motoryzacyjnego. Nowo powołany zarząd PZWLP składa się z bardzo doświadczonych ekspertów branży flotowej, zarówno w dziedzinie w wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego samochodów. Jesteśmy przekonani, że będzie skutecznie zarządzał organizacją w kontekście wyzwań jakie stoją obecnie przed całą branżą, a więc normalizacją rynku po kryzysie związanym z podażą nowych aut i wzrostem cen pojazdów, wdrażaniem elektromobilności i napędów alternatywnych, edukacją sektora małych przedsiębiorców i firm w zakresie nowych form finansowania pojazdów, czy też wdrażaniem rozwiązań opartych o digitalizację.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *