Mercedes-Maybach EQS SUV trafił do sprzedaży w Polsce

Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV (zużycie energii w cyklu mieszanym: 22,0–24,1 kWh/100 km) jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie. W polskich salonach niemieckiej marki ceny tego luksusowego elektryka rozpoczynają się od 979 900 zł.

Elegancki design Mercedesa EQS SUV z charakterystycznymi dla Maybacha elementami dostępnymi w opcji można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wyrafinowaną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd.

Po zajęcia miejsca w kabinie podróżujących witają perfekcyjnie dobrane elementy świetlne. Kolejną ekskluzywną cechą są standardowe przednie i tylne automatyczne drzwi. Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester 4D, dbają o spokój i relaks podczas podróży. Dzięki jeszcze bardziej zaawansowanym zabiegom w obszarze NVH (hałasy/wibracje/uciążliwości) pierwszy w pełni elektryczny Maybach zapewnia maksymalny komfort akustyczny, zwłaszcza pasażerom z tyłu. Także zawieszenie, ze specjalnym programem jazdy Maybach, oferuje szczególnie wysoki poziom wygody.

Mercedes-Maybach EQS SUV jest teraz dostępny także z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple (iPhone lub Apple Watch). Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom – za pośrednictwem AirDrop, iMessage lub innych platform do przesyłania wiadomości. Wstępna instalacja cyfrowego kluczyka jest standardowym wyposażeniem na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV, standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, dysponuje mocą 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 km.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *