Ponad 70 tys. aut we flocie Arval w Polsce

Liczba pojazdów we flocie Arval w Polsce przekroczyła na koniec sierpnia 70 000. Samochody elektryczne stanowią ok. 3,5% całej floty, jest ich już łącznie ponad 2500 sztuk, z czego 1200 to elektryczne auta użytkowe i dostawcze (eLCV). Natomiast łączna liczba samochodów użytkowych we flocie Arval po raz pierwszy przekroczyła 5000 sztuk.

Z wynikiem 70 319 pojazdów we flocie na koniec sierpnia 2023 r., Arval umocnił się na pozycji lidera polskiego sektora wynajmu długoterminowego pojazdów z pełną obsługą. Flota samochodów Arvala w Polsce wzrosła rok do roku o blisko 12,5 tys. samochodów, czyli o 8,9 proc. w skali roku. W sierpniu br. udział tej firmy w rejestracjach nowych samochodów dokonywanych przez wszystkie firmy z branży car fleet management (CFM) wynosił blisko 30 proc., zaś w segmencie samochodów dostawczych Arval odpowiadał za ponad jedną czwartą wszystkich nowych rejestracji wśród firm CFM.

Wśród wynajmowanych pojazdów najpopularniejsze są samochody benzynowe, jest ich ponad 36 tys. Drugim najpopularniejszym rodzajem napędu jest silnik Diesla (19,6 tys.). Szybko rośnie także udział samochodów zelektryfikowanych, zarówno tych z napędem hybrydowym (10,5 tys.), jak i tych z napędem czysto elektrycznym. Na koniec sierpnia br. we flocie Arvala było już ponad 2,5 tys. sztuk EV wobec 1 tys. rok wcześniej. Blisko połowa z nich (1,2 tys. szt.) to elektryczne pojazdy dostawcze, wykorzystywane głównie przez floty znanych firm kurierskich w Polsce. Łącznie pojazdy zelektryfikowane to ponad 18,5 proc. całej floty Arvala w Polsce. Sierpień tego roku był również miesiącem, w którym po raz pierwszy całkowita flota samochodów użytkowych finansowanych przez polski oddział Arvala przekroczyła poziom 5 tysięcy sztuk.

Rozwijamy usługę wynajmu samochodów użytkowych pod nazwą Arval PRO. Odzew ze strony przedsiębiorstw jest bardzo dobry. Firmy oprócz przewidywalnych kosztów obsługi transportu potrzebują również gwarancji mobilności, niezależnie od okoliczności. W naszym wynajmie gwarantujemy samochód zastępczy, także elektryczny, co daje przedsiębiorcom komfort prowadzenia działalności – dodaje Robert Antczak.

Arval ma ofertę skierowaną zarówno do dużych przedsiębiorstw, małych firm jak i klientów indywidualnych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Klienci mogą wybierać m. in. z takich usług jak Arval PRO – wynajem samochodów użytkowych, Try&Love It – wynajem samochodów elektrycznych na próbę, z możliwością rezygnacji z kontraktu, czy Arval Flex – pozwalający wynająć samochód na dowolny okres, z opcją jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy, jak również na czas określony, np. na kilka miesięcy.

W przypadku wynajmu samochodów elektrycznych eksperci Arval pomagają w skompletowaniu dokumentacji i przeprowadzaniu procesu uzyskania dotacji na wynajem auta elektrycznego z programu „Mój Elektryk”, finansowanego przez Narodowy Fundusz Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *