Opony Continental gotowe na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami, po sezonie zimowym warto więc zadbać o swój samochód i odpowiednio przygotować go na cieplejsze miesiące. Podstawą bezpiecznych podróży będzie dobór odpowiedniego ogumienia dopasowanego do charakterystyki pojazdu oraz stylu jazdy kierowcy.

Za oknem coraz częściej pojawiają się pierwsze promienie słońca, niedawno przywitaliśmy również astronomiczną wiosnę. Warto więc już teraz pomyśleć o letnich, wakacyjnych podróżach. Jeśli planujesz poruszać się samochodem, koniecznie zadbaj o odpowiednie ogumienie, które zapewni maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa oraz będzie współgrać z Twoim pojazdem i sposobem jego użytkowania. Continental posiada w swojej ofercie szeroką gamę najwyższej klasy opon letnich, w której skład wchodzą modele PremiumContact 7, SportContact 7 oraz najnowsza, przyjazna środowisku opona UltraContact NXT. Najwyższej klasy osiągi oraz parametry opon Continental potwierdzają liczne zwycięstwa w niezależnych testach oraz plebiscytach.

Maksymalne bezpieczeństwo z PremiumContact 7

Oponą o najszerszym spektrum zastosowań w letniej gamie Continental jest najnowsza, siódma generacja flagowego ogumienia z linii PremiumContact. Opracowując tę oponę, konstruktorzy skupili się szczególnie na najważniejszym wymogu klientów, jakim jest maksymalne bezpieczeństwo. Znaczny postęp w tym zakresie umożliwiło zastosowanie trzech technologii: innowacyjnej mieszanki RedChili, adaptacyjnego wzoru bieżnika oraz konstrukcji dostosowanej do rozmiaru. Ponieważ ciężkie pojazdy, takie jak SUV-y, wymagają innych rozwiązań oponiarskich niż lekkie samochody miejskie, specyfikacje opony PremiumContact 7 zostały specjalnie dostosowane do każdej klasy pojazdów. Oprócz poprawy oporu toczenia i możliwego do pokonania przebiegu, opona PremiumContact 7, dzięki dostosowanej do potrzeb pojazdu konstrukcji, zapewnia wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania dla samochodów o każdym rodzaju napędu. Ogumienie to będzie idealnym wyborem dla większości kierowców.

Potwierdzeniem najwyższej jakości opony PremiumContact 7 są zwycięstwa w niezależnych testach opon. W obecnym roku ogumienie zwyciężyło już w szeregu plebiscytów, organizowanych m.in. przez niemieckie ADAC, magazyny „Auto Motor und Sport” i „Auto Bild” oraz automobilklub Auto Club Europe, gdzie wykazało się najkrótszą drogą hamowania na suchej i mokrej nawierzchni wśród wszystkich testowanych opon.

Najwyższej klasy osiągi z SportContact 7

Dzięki asymetrycznemu, adaptacyjnemu wzorowi bieżnika opona Continental SportContact 7 potrafi dostosować się do suchej i mokrej nawierzchni, a właściwości jezdne w każdych warunkach pozostają na wysokim i bezpiecznym poziomie – także przy wyższych prędkościach. Opona świetnie sprawdza się nawet, gdy jest poddawana najcięższym próbom, zarówno na drodze, jak i torze wyścigowym. Miękka, innowacyjna mieszanka gumowa BlackChili doskonale pasuje do sztywnej, niskoprofilowej konstrukcji opony, zapewniając nie tylko bardzo dobre właściwości jezdne, ale także gwarantując znaczny wzrost przebiegu. Wyróżnikiem opony jest również bardzo szerokie okno temperaturowe, dzięki czemu uzyskuje ona maksymalną wydajność bez konieczności długiego dogrzewania, co jest istotne zarówno podczas jazdy na co dzień, jak i na torze wyścigowym.

Opona SportContact 7 uzyskała świetne wyniki w niezależnych testach opon, przeprowadzonych m.in. przez niezależny portal Tyre Reviews oraz niemiecki magazyn Sportauto, gdzie przyznano jej ocenę na poziomie „Outstanding” („Wybitna”). Ogumienie zdobyło również wyróżnienie EVO TyreAward przyznawane przez magazyn EVO. Potwierdzeniem jakości opony jest także stosowanie jej na „pierwszy montaż” przez uznanego tunera najwyższej klasy samochodów sportowych, firmę Brabus.

Przyjazna środowisku opona UltraContact NXT

Model UltraContact NXT jest najbardziej zrównoważoną oponą w historii marki Continental. Została ona wykonana z materiałów odnawialnych, przetworzonych i certyfikowanych według standardu ISCC Plus, stanowiących nawet do 65% całkowitej zawartości. Połączenie tak wysokiego udziału materiałów zrównoważonych z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa i wydajności sprawia, że Continental jest pierwszym producentem, który wprowadził na rynek oponę o wysokim udziale materiałów zrównoważonych, spełniającą jednocześnie maksymalne wymagania etykiety UE dotyczące opon. UltraContact NXT zawiera m.in. krzemionkę pochodzącą z popiołu łusek ryżowych. Jest ona odpadem rolniczym, który może być przetworzony na krzemionkę za pomocą nowego, mniej wymagającego energetycznie procesu. Krzemionka pomaga zoptymalizować cechy takie jak przyczepność, opór toczenia i żywotność opony. UltraContact NXT zostało zaprojektowane zarówno dla samochodów elektrycznych, jak i spalinowych, oferując najwyższą efektywność zgodnie z etykietą oraz optymalną wydajność przebiegu.

Continental odpowiedzią na wszystkie potrzeby

Niezależnie więc czy jesteś spokojnym kierowcą pokonującym dalekie trasy rodzinnym SUV-em, czy lubisz ze sportowym zacięciem przemierzać górskie serpentyny za kierownicą sportowego coupe – w każdym przypadku idealne ogumienie na sezon letni znajdziesz w gamie Continental. Nie można również zapomnieć o oponie wielosezonowej AllSeasonContact 2, która stanowić będzie dobry wybór zarówno na lato, jak i zimniejsze miesiące. Dzięki innowacyjnej mieszance całorocznej powstałej przez połączenie różnych technologii „Chili” ogumienie to zapewnia maksymalną przyczepność oraz bezpieczeństwo przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Wszystkie opony oferowane obecnie przez Continental posiadają oznaczenie „EV Compatible”, co oznacza, że są przystosowane do użytkowania w samochodach o każdym rodzaju napędu, również w pojazdach hybrydowych oraz elektrycznych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *