LeasePlan i NIO rozszerzają partnerstwo w zakresie pojazdów EV

LeasePlan, firma świadcząca usługi Car-as-a-Service, oraz NIO, producent samochodów elektrycznych na rynku inteligentnych pojazdów klasy premium, ogłosiły rozszerzenie strategicznego partnerstwa na 4 dodatkowe rynki europejskie: Niemcy, Holandię, Danię i Szwecję.

W ramach partnerstwa LeasePlan będzie oferował flagowy samochód NIO ET7 – elektryczny samochód typu sedan, który dzięki baterii o pojemności 100 kWh ma zasięg do 580 km (według nowego standardu WLTP). Oferta zostanie połączona z unikalnym rozwiązaniem NIO Battery-as-a-Service, umożliwiającym kierowcom łatwą wymianę baterii zasilającej samochód elektryczny. LeasePlan będzie również oferował całą gamę samochodów elektrycznych nowej generacji NIO, w tym nadchodzące ET5 i EL7. Rozszerzenie partnerstwa jest następstwem udanej współpracy LeasePlan i NIO w Norwegii, gdzie przestronny SUV ES8 jest dostępny dla klientów LeasePlan od września 2021 roku.

Chińscy producenci w coraz większym stopniu zaznaczają swoją pozycję na europejskim rynku EV, dzięki czemu europejscy klienci mogą wybierać z całej gamy innowacyjnych pojazdów elektrycznych. Technologia nowej generacji NIO, w tym możliwość wymiany baterii, eliminuje lęk przed ograniczonym zasięgiem u kierowców, co sprawia, że łatwiej jest im zdecydować się na wymianę swojego spalinowego auta na elektryczne. Dlatego dziś z przyjemnością rozszerzamy nasze partnerstwo z NIO. Razem możemy walczyć ze zmianami klimatu i radykalnie ograniczyć emisje z transportu drogowego – mówi o partnerstwie Tex Gunning, CEO LeasePlan.

Razem z LeasePlan jesteśmy podekscytowani tym, że możemy dostarczyć następną generację inteligentnych pojazdów elektrycznych europejskim kierowcom. Zakup samochodu elektrycznego to poważna decyzja, a dziś coraz więcej kierowców wybiera opcję subskrypcji samochodu. Będziemy podążać za tym trendem razem z LeasePlan, badając rynek EV w Europie. Mamy nadzieję, że każdy kierowca będzie mógł zmniejszyć emisję spalin i doświadczyć najnowszej technologii inteligentnych pojazdów elektrycznych – dodaje William Li, założyciel, prezes i dyrektor generalny NIO.

Klienci będą mogli zamówić model NIO ET7 bezpośrednio poprzez strony internetowe LeasePlan i NIO albo fizycznie w punktach NIO House w całej Europie.

Przypomnijmy, że LeasePlan to światowy lider usług Car-as-a-Service, obecny w ponad 30 krajach i posiadający blisko dwu milionową flotę samochodów. Firma zarządza całym cyklem życia pojazdu dla klientów korporacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych, począwszy od zakupu, poprzez ubezpieczenie i serwis, aż po odsprzedaż aut.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *