Rekordowe wyniki Toyoty, także dzięki polskim fabrykom

Toyota pochwaliła się wynikami sprzedaży na rynku europejskim oraz produkcją układów hybrydowych i skrzyń biegów w swoich polskich fabrykach. Trafiły one do najlepiej sprzedających się modeli japońskiego producenta.

Od stycznia do września 2022 roku Japończycy dostarczyli na Starym Kontynencie 813,5 tys. samochodów osobowych Toyoty i Lexusa. Jak zaznacza Toyota, niewielki spadek na poziomie 6 proc. to znacznie lepszy wynik od średniej europejskiego rynku, który w tym okresie skurczył się o 16 proc. Udział TME w rynku nowych samochodów w Europie wzrósł rok do roku o 0,8 p.p. do rekordowych 7,5 proc.

Od stycznia do września 2022 roku klienci marki Toyota kupili 778,5 tys. samochodów. Najpopularniejszymi modelami są: Corolla (143,2 tys. egz.), Yaris (134,9 tys. egz.), Yaris Cross (115,3 tys. egz.), RAV4 (92,9 tys. egz.) i Toyota C-HR (92,1 tys. egz.). W przypadku każdego z nich układ hybrydowy był najczęściej wybieranym rodzajem napędu. W tym miejscu warto dodać, że swój wkład w rynkowy sukces Yarisów mają zlokalizowane w Polsce fabryki japońskiego koncernu. W tym roku w zakładach na Dolnym Śląsku powstały napędy hybrydowe do ponad 220 tys. zelektryfikowanych Yarisów i Yarisów Cross, a także silniki i skrzynie biegów do benzynowych wersji obu modeli.

Od stycznia do września 2022 roku zakłady w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach opuściło 220,3 tys. przekładni hybrydowych 1.5, 243,1 tys. silników TNGA 1,5 l oraz 42,4 tys. pięcio- i sześciobiegowych skrzyń manualnych do konwencjonalnych silników benzynowych o pojemności 1,0 l i 1,5 l. Łącznie to ponad 505 tysięcy komponentów, które składają się na układy napędowe obu modeli marki.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *