Jeroen Eijsink nowym prezesem zarządu Grupy Girteka

Jeroen Eijsink objął 1 sierpnia stanowisko prezesa zarządu Grupy Girteka, zastępując Edvardasa Liachovičiusa, który pełnił tę funkcję od 2008 roku. Grupa Girteka obecnie przechodzi fazę transformacji, której celem jest cyfryzacja wszystkich obszarów biznesu za pomocą wdrożenia SAP oraz rozszerzanie zasięgu geograficznego działalności dzięki uruchamianiu nowych oddziałów i biur.

Z zadowoleniem przyjmuję wyzwanie, jakim jest rozwój działalności Girteki i uczynienie z niej jednej z największych firm logistycznych na świecie. Muszę powiedzieć, że dołączam do bardzo nowoczesnej firmy, która ma już wiele osiągnięć w zakresie digitalizacji, w tym wykorzystania sztucznej inteligencji, a także zrównoważonego rozwoju i w innych obszarach. Osiągnięcie tych wyników nie byłoby możliwe bez tysięcy utalentowanych i zaangażowanych członków zespołu firmy, których darzę najwyższym szacunkiem i wdzięcznością – powiedział Jeroen Eijsink, nowy prezes zarządu Grupy Girteka.

Edvardas Liachovičius pozostanie w zarządzie Grupy Girteka.

Jeroen Eijsink ma ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe, w tym od 20 lat związany jest z branżą transportową i logistyczną. Pełnił funkcje menadżerskie i zarządcze w międzynarodowych korporacjach, takich jak Siemens oraz Deutsche Post DHL, gdzie jako CEO DHL Freight odpowiadał za rynki niemiecki, begijski, holenderski i Wielkiej Brytanii. Przed dołączeniem do Grupy Girteka, od 2015 roku Jeroen Eijsink był prezesem zarządu na Europę C.H. Robinson, jednej z największych firm logistycznych na świecie. Jeroen Eijsink ma też duże doświadczenie w branży nowych technologii. Nadzorował wdrażanie projektów informatycznych, założył start-up technologiczny, a obecnie zasiada w zarządzie spółki zajmującej się rozwiązaniami cyfrowymi w Niemczech. Jest absolwentem Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie i Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, gdzie ukończył studia z zakresu ekonomii biznesu oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

Grupa Girteka, w ramach której działa Girteka Europe West, Girteka Nordic, TNDM Trucking i ClassTrucks, jest obecna na rynku usług transportowych od 27 lat. Specjalizuje się w przewozach całopojazdowych (FTL) i chłodniczych, dynamicznie rozwija także usługi intermodalne. Do jej klientów należą światowe marki z branży food&beverage, FMCG, przemysłowej, motoryzacyjnej i farmaceutycznej. Tym, co ją wyróżnia na rynku, jest największa w Europie własna flota nowoczesnych pojazdów ciężarowych, którą tworzy ponad 9,2 tys. ciągników (EURO 6) i 9,8 tys. naczep, w tym 7,4 tys. chłodni. Do zarządzania flotą i procesami transportowymi Girteka wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i cyfrowe.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *