Škody Scala i Kamiq po face-liftingu

Škoda odświeżyła swój kompaktowy model Scala oraz małego SUV-a Kamiq. Dzięki ulepszonej gamie systemów wspomagania, pojazdy oferują teraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Po raz pierwszy dla tych modeli dostępne są również reflektory Top LED Matrix. Scala i Kamiq po face-liftingu będą dostępne na polskim rynku w I kwartale przyszłego roku.

Kompaktowa Škoda Scala oraz spokrewniony z nią technicznie najmniejszy crossover o nazwie Kamiq, to wciąż relatywnie młode modele, w ofercie marki, dostępne od 2018 roku. Czeski producent uznał jednak, że nadszedł już czas na odświeżenie obu aut. Modele po face-liftingu wyróżniają się bardziej wyrazistymi niż dotychczas liniami nadwozia, dzięki czemu Scala i Kamiq nabrały bardziej surowego charakteru. Obydwa auta otrzymały nowy grill i oświetlenie przednie.

Odświeżone Škody oferują obecnie wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. W modelach Scala i Kamiq po raz pierwszy dostępne są reflektory Top LED Matrix. Auta po modernizacji otrzymały silniki benzynowe TSI generacji evo2 o mocach od 95 KM do 150 KM.

Oferta sprzedażowa modeli Scala i Kamiq składa się obecnie z trzech wersji wyposażenia oraz sześciu wariantów wykończenia wnętrza Design Selections, a także pakietów opcjonalnych. Już w standardowej wersji auta wyposażone są w wyświetlacz cyfrowy o przekątnej 8 cali, a także wyświetlacz systemu infotainment o przekątnej 8,25 cala. Oba modele będą dostępne także w sportowo stylizowanej wersji Monte Carlo.

Dodatkowe elementy wyposażenia są oferowane w postaci pakietów w kilku kategoriach. Pakiet Assisted Drive obejmuje Adaptive Cruise Control – adaptacyjny tempomat (ACC) i Adaptive Lane Assist – asystenta pasa ruchu. Z kolei Assisted Drive plus oferuje dodatkowo wsparcie systemu Side Assist. Pakiety Winter obejmują funkcje m.in. ogrzewania kierownicy i przedniej szyby. Natomiast indywidualne opcje zawierają: system alarmowy, hak holowniczy, podgrzewane tylne siedzenia, elektryczną regulację foteli czy system nagłośnienia.

Zmodernizowane Škody Kamiq i Scala na polskim rynku pojawią się w I kwartale 2024 roku.

(red) Źródło: Informacja prasowa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *