INEOS Grenadier także w wersji pick-up

Pierwsze seryjnie produkowane pick-upy modelu Grenadier Quartermaster z podwójną kabiną zaczęły zjeżdżać z linii produkcyjnej INEOS Automotive w Hambach we Francji. Dostawy do klientów w Europie rozpoczną się jeszcze w grudniu tego roku, a wkrótce potem samochody trafią do krajów w Azji, Afryki i na Bliski Wschód. Natomiast sprzedaż Quartermastera w Ameryce Północnej rozpocznie się na początku 2024 roku.

Pięciomiejscowy Quartermaster (jego nazwa jest związana z nomenklaturą wojskową – oficera odpowiedzialnego za aprowizację) z podwójną kabiną został opracowany równolegle z wersją Grenadier Station Wagon i zbudowany na tej samej linii produkcyjnej w Hambach we Francji. Quartermaster zaprezentowany w lipcu podczas Festival of Speed w Goodwood, został zaprojektowany tak, aby zapewnić te same możliwości terenowe i niezawodność, co Station Wagon, ale z większą możliwością przewożenia ładunków.

Quartermaster dzieli z wersją Station Wagon podwozie z pełną ramą drabinową o przekroju skrzynkowym, wytrzymałe osie z pełną belką, dwubiegową skrzynię rozdzielczą i do trzech blokowanych mechanizmów różnicowych. Do wyboru są 3,0-litrowe turbodoładowane sześciocylindrowe silniki benzynowe lub wysokoprężne, każdy z logo BMW, napędzające wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów ZF.

Największy model w gamie Grenadier, Quartermaster, ma wydłużony rozstaw osi 3227 mm – o 305 mm dłuższy niż Station Wagon. To wydłużone podwozie tworzy dużą i bardzo wszechstronną przestrzeń ładunkową o ładowności do 760 kg i możliwości łatwego przewożenia standardowej europalety o wymiarach 1200 mm x 800 mm. Model z podwoziem i kabiną, wykorzystujący tę samą ramę co pick-up Quartermaster, wejdzie do produkcji w 2024 roku i będzie przeznaczony dla specjalistów od konwersji i producentów nadwozi komercyjnych.

INEOS Automotive nabył zakład produkcyjny w Hambach od Mercedes-Benz w styczniu 2021 r. Wsparciem dla produkcji linii Grenadier była nowa półautomatyczna lakiernia, nowy w pełni zautomatyzowany warsztat lakierniczy oraz nowe centrum jakości.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *