Hybrydowe Lamborghini Revuelto już na drogach

Lamborghini Revuelto – pierwszy supersportowy samochód hybrydowy tej legendarnej włoskiej marki, odbył właśnie swoją inauguracyjną podróż po włoskich drogach. Model, którego klasyczny silnik V12 wspomagany jest energią trzech silników elektrycznych przemierzał centrum Bolonii, wzgórza Valdobbiadene oraz kręte ścieżki Monte Grappa. Przejazd Revuelto zakończył się na torze Vallelunga, niedaleko Rzymu.

Pierwsza podróż Lamborghini Revuelto została zaplanowana, tak aby kierowca mógł w pełni poczuć możliwości pojazdu, na które składają się: silnik spalinowy V12 typu plug-in HPEV oraz napęd elektryczny. Samochód rozpoczął swój premierowy przejazd z centrum Bolonii, następnie udając się w stronę wzgórz Valdobbiadene oraz krętych ścieżek Monte Grappa. Finałem tej ekscytującej trasy był tor Piero Taruffi Vallelunga, niedaleko Rzymu, na którym można było poczuć prawdziwe emocje z jazdy.

Model Revuelto uosobia sportowy charakter oraz przyjemność z jazdy. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km /h w zaledwie 2,5 sekundy, a od 0 do 200 km/h w mniej niż 7 sekund. Jego prędkość maksymalna to aż 350 km/h. Najwyższe osiągi oraz wyjątkową dynamikę samochodu uzyskano dzięki wprowadzeniu elektrycznego wektorowania momentu obrotowego oraz napędu na cztery koła dostępnego również w trybie w pełni elektrycznym. Dzięki temu model jest idealnym samochodem torowym, jak też kompanem do codziennej jazdy.

Warto przypomnieć, że partnerem marki Lamborghini w zakresie opon dla modelu Revuelto jest firma Bridgestone. Aby podnieść sportowe osiągi samochodu opracowała ona niestandardowe opony Potenza Sport o rozmiarach 265/35 ZR20 na przedniej osi, oraz 345/30 ZR21 Potenza Sport na tylnej. Powstały też specjalne opony Bridgestone Blizzak LM005.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *