Chiński Seres otworzy salony sprzedaży w każdym województwie

Firma Busnex, autoryzowany przedstawiciel chińskich firm Seres i Yutong w krajach bałtyckich i w Polsce, w ubiegłym roku wprowadziła na nasz rynek nową markę samochodów elektrycznych. Już niedługo w każdym województwie ma działać przynajmniej jeden dealer marki Seres, a do końca tego roku importer planuje sprzedać około 300 tych pojazdów.

Seres należy do grupy Dongfeng Sokon Automobile znanej na całym świecie jako DFSK. Grupa posiada trzy bazy produkcyjne w Chinach, Indonezji i USA, z siedmioma fabrykami pojazdów i silników. Od 2005 roku DFSK wyeksportował łącznie 350 000 pojazdów do ponad 70 krajów. Technologia samochodu Seres narodziła się w Dolinie Krzemowej w USA i ma źródło u współzałożyciela Tesli, który po odejściu od pierwotnego projektu skupił się na budowie nowej marki. Następnie Seres został kupiony przez DSFK.

Cieszymy się, że nasze plany rozwojowe przynoszą efekty. Sieć sprzedaży Seres szybko się powiększa – za sprzedaż samochodów Seres 3 odpowiada już 8 silnych partnerów. Traktujemy to jako dowód zaufania do marki, naszej firmy i przyszłych możliwości. Jednocześnie bardzo cieszy nas zainteresowanie, z jakim Seres spotyka się ze strony konsumentów, nie tylko klientów indywidualnych, ale także firm, które chcą wprowadzić pojazdy elektryczne do swoich flot. W tym ostatnim przypadku, uważam, że natychmiastowa i nieograniczona dostępność pojazdów oraz długa gwarancja mają kluczowe znaczenie – mówi Paweł Dzikowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Polsce w firmie Busnex.

Elektryczny crossover miejski Seres 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód o długości 4,385 m, zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości wykończeniem. Fotele, ale również deska rozdzielcza, kierownica i inne elementy zostały pokryte skórzanym materiałem. System kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele i panoramiczny dach zapewniają poczucie komfortu i wygody. Seres 3 wykorzystuje bezkobaltowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), które są jednymi z najnowszych, najbezpieczniejszych rodzajów akumulatorów, które gwarantują najwyższą wydajność, pojemność oraz żywotność baterii bez efektu pamięci. W aucie dostępne są 3 tryby jazdy: Normal, Sport i Eco – wykorzystujący maksymalnie moc rekuperacji. Seres 3 ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość wynosi 155 kilometrów na godzinę, a jego zasięg wynosi do 329 kilometrów. Samochód obsługuje szybkie ładowanie (max 60 kW) , które napełnia 20-80% baterii w 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (max 6.6 kW).

Seres występuje wyłącznie w jednej wersji silnika/baterii i wyposażenia (Luxury). Do wyboru jest wyłącznie kolor nadwozia metaliczny: biały, czarny, niebieski lub czerwony. Gwarancja na auto wynosi 5 lat lub 150 tys. km, na baterię: 8 lat lub 120 tys. km. Gwarancja obejmuje także spadek efektywności baterii – spadek ponad 30% efektywności w okresie gwarancji oznacza wymianę baterii.

Od początku obecności Seresa 3 w Polsce sprzedano 66 egzemplarzy tego modelu, a do końca tego roku planowana jest sprzedaż ok. 300 sztuk.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.