Wojciech Rowiński dyrektorem generalnym Scania Polska

Wojciech Rowiński od 1 sierpnia obejmie stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Scania. Zastąpi on Haralda Woitke, który pełnił tę funkcję od 2015 roku.

Wojciech Rowiński rozpoczął pracę w firmie Scania Polska w połowie lat 90., uczestnicząc w budowie organizacji i odpowiadając za sprzedaż i marketing pojazdów ciężarowych. Przez 3 lata zbierał też doświadczenie w centrali Scania w Szwecji w dziale strategii i rozwoju produktu. Następnie wrócił do Polski i od 2005 roku na stanowisku dyrektora oddziału Scania Kraków odpowiadał za sprzedaż i serwisowanie pojazdów w regionie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Scania Ukraina, a później Scania Rosja. Obecnie w centrali Scanii jest odpowiedzialny za przygotowanie światowej sieci firmy do sprzedaży i obsługi pojazdów elektrycznych.Rowiński jest żonaty, ma córkę i dwóch synów. Interesuje się motoryzacją i lotnictwem, uprawia też narciarstwo.

Polski menadżer zastąpi Haralda Woitke, który pełnił funkcję dyrektora generalnego spółki Scania Polska od 2015 roku, a obecnie obejmie tożsame stanowisko w Niemczech i Austrii.

Scania Polska jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem firmy Scania CV AB, producenta m.in. samochodów ciężarowych i autobusów. W Polsce sieć Scania tworzą: 11 dealerów i 40 autoryzowanych serwisów oraz własne centrum szkoleniowe. Firma oferuje też usługi dodatkowe: m.in. zarządzanie flotą, szkolenia kierowców, kontrakty obsługowo-naprawcze, 24-godzinny serwis drogowy, wynajem krótko- i długoterminowy oraz usługi leasingowe.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.