SsangYong wypowiedział BAH umowę importerską

Firma SsangYong Polska, należąca do British Automotive Holding otrzymała od koncernu SsangYong Motor Company wypowiedzenie umowy na dystrybucję swoich samochodów na terenie Polski.

Zgodnie z oświadczeniem Koreańczyków, umowa zawarta 6 maja 2019 roku wygasła z dniem złożenia wypowiedzenia, czyli 24 sierpnia 2020 roku. W przesłanym do polskiego importera dokumencie SsangYong Motor Company stwierdził też, że  „oczekuje kontynuacji świadczenia przez SsangYong Polska usług serwisowych i gwarancyjnych /…/ do czasu zakończenia okresu gwarancji ostatniego pojazdu sprzedanego przez kontrahentów lub do momentu wyznaczenia przez SsangYong Motor Company nowego podmiotu odpowiedzialnego za świadczenie usług serwisowych i gwarancyjnych”.  Zarząd BAH zadeklarował, że spółka SsangYong Polska będzie świadczyła wspomniane usługi.

SsangYong to najstarszy oraz czwarty co do wielkości producent aut osobowych w Korei Południowej. Jego właścicielem od 2010 roku jest indyjski koncern samochodowy Mahindra & Mahindra Limited. Firma specjalizuje się w samochodach typu SUV oraz crossover z napędem na cztery koła. Europejscy, w tym polscy klienci, mogą obecnie wybierać spośród pięciu modeli tej marki.

To już kolejny poważny cios w motoryzacyjny biznes Mariusza Książka. Pod koniec lipca 2018 firma JLR Deutschland wypowiedziała firmie British Automotive Polska (spółka zależna BAH) umowę dystrybucyjną samochodów marek Jaguar Land Rover. Umowa ta ostatecznie wygaśnie 31 marca 2021 roku. Koncern Jaguar Land Rover postanowił bowiem sprowadzać do Polski od 1 kwietnia przyszłego roku samochody wraz z Inchcape Motors, która to spółka już importuje auta JLR na terenie Finlandii oraz krajów bałtyckich.

(TSz) Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *