Mercedes gotowy na nowe wyzwania

W siedzibie Mercedes-Benz Polska w Warszawie odbyło się spotkanie pod hasłem: „Czy Koncern Daimler AG jest gotowy na wyzwania przyszłości?” Gościem specjalnym tego wydarzenia był Johannes Reifenrath, dyrektor Mercedes-Benz Cars, Product Strategy and Planning, który zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia i plany koncernu ze Stuttgartu w zakresie produkcji samochodów z napędem hybrydowym oraz pojazdów autonomicznych.

Mercedes-Benz oferuje najnowsze rozwiązania  w czterech głównych obszarach:  „connectivity” czyli połącznia (człowiek – samochód – infrastruktura), jazda bezemisyjna (electro-mobility), nowe, dzielone  formy mobilności (shared economy) i budząca chyba najwięcej zainteresowania  – jazda autonomiczna (autonomous driving). Według Johannesa Reifenratha już w 2025 roku 25% światowej sprzedaży aut będą stanowiły samochody z napędem elektrycznym. Warto wspomnieć, że już w 2013 roku  zaprezentowano autonomicznego Mercedesa Klasy S 500 Plug-in Hybrid Intelligent Drive, który przejechał bez udziału kierowcy 103 km na trasie z Mannheim do Pforzheim, a więc historyczny odcinek, który w 1888 roku pokonała Bertha Benz.

Zmiany, jakie przeżywa obecnie motoryzacja, są porównywalne z rewolucją, jaka dokonała się w 1886 roku, kiedy to Carl Benz 29 stycznia zgłosił swój „Patent-Motorwagen Nr. 1”  do Cesarkiego Urzędu Patentowego w Berlinie. Ponad 130 lat później mamy do czynienia z kolejną radykalną zmianą, spowodowaną rozwojem robotyki, digitalizacji i AF. Klasyczna motoryzacja powoli ustępuje miejsca mobilności. Przypominamy, że na zbliżających się II Międzynarodowych Targach Ekoflota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, będzie można zobaczyć najnowsze Mercedesy Klasy E i GLC w wersji hybrydowej oraz elektryczne odmiany Smartów ForTwo i ForFour .

Tomasz Szmandra

Źródło: Menadżer Floty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.