Elektryczne modele Hyundai Kona dla policji

Komenda Stołeczna Policji odebrała pierwsze sześć samochodów Hyundai Kona Electric. Oznakowane radiowozy zamówione przez policję będą wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. Do końca października stróżom prawa zostaną przekazane kolejne elektryczne modele koreańskiego SUV-a.

Radiowozy zamówione przez policję to elektryczne modele Hyundai Kona z baterią o pojemności 64 kWh i napędem elektrycznym o mocy 204 KM, który umożliwia osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 7,6 sekundy. Kona Electric ma zasięg do 484 km (WLTP), a w trybie miejskim nawet do 660 km.

W latach 2018-2019, Hyundai dostarczył ponad 1000 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów do Polskiej Policji. Najpopularniejszym Hyundaiem w policyjnej flocie jest model i30 w wersjach hatchback i wagon, którego ponad 500 sztuk służy w komendach w całym kraju. Funkcjonariusze użytkują także miejski i20 oraz SUV-y: Tucson oraz Kona. Do tego grona dołączyły elektryczne odmiany modelu Kona, których dostawy do Polskiej Policji będą kontynuowane. Do końca października zostaną przekazane kolejne elektryczne modele koreańskiego SUV-a.

Nie jest to pierwsza dostawa samochodów elektrycznych Hyundai do administracji państwowej. Od roku w Krakowie jeździ 47 takich samochodów w Krakowskim Holdingu Komunalnym. Nasze auta służą w Straży Miejskiej, Muzeum Narodowym, Urzędzie Miasta i wielu innych instytucjach. Chcielibyśmy, aby modele elektryczne Hyundai były wybierane przez kolejne instytucje państwowe i jesteśmy na to przygotowani pod kątem atrakcyjnej oferty oraz dostępności aut – powiedział Grzegorz Sokalski, szef działu sprzedaży korporacyjnej Hyundai Motor Poland.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *