Bezpieczeństwo dla wszystkich – 14. edycja Moto Safety Day już za nami!

27 lipca (sobota) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy molo Południowym – parking przed Akwarium Gdyńskim odbyła się kolejna edycja Moto Safety Day. Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, poszanowania środowiska naturalnego oraz elektromobilności to najważniejsze aspekty wydarzenia.

W dobie dzisiejszej cywilizacji wszyscy jesteśmy nieodłącznym elementem ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści. Niestety, każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem ludzi. Również statystyki nie pozostawiają złudzeń w tym temacie i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa infrastruktura – pojazd – człowiek to człowiek jako uczestnik ruchu drogowego ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji.

Stan bezpieczeństwa w Polsce jest nadal niezadowalający. Widzimy konieczność ciągłego i systematycznego prowadzenia działań w wielu obszarach, w tym również edukacji. Moto Safety Day stawia na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze oraz na przejazdach drogowo – kolejowych. Cieszy nas, że każdy z Partnerów wydarzenia ma wysoką świadomość w kierunku zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach i jest bardzo zaangażowany w nasz projekt – Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Kolejną już edycję Moto Safety Day poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Teren wydarzenia został podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach drogowo – kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, strefy edukacyjne dla dzieci pełne atrakcji.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzył, jak co roku specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. LOTOS – Mistrzowie w pasach  edukowali w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach.

Podczas wydarzenia, na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, np. na stanowisku Banku BNP Paribas dzieci mogły same wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach oraz mierzyły i ćwiczyły refleks na releksometrze. Niepowtarzalną okazją podczas wydarzenia było malowanie  i zdobienie samochodu Fiat 126p (Malucha).

Podczas Moto Safety Day dowiedzieliśmy  się także jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie – hulajnóg elektrycznych.

Uczestnicy tegorocznej edycji byli świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych. Motopozytywni – Trójmiasto  uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, zaś do dyspozycji uczestników wydarzenia były symulatory dachowania, zderzeń i alkogoogle. Mogliśmy także zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna, a także zapoznać się z pojazdami elektrycznymi – samochodami, rowerami, hulajnogami, ze stacjami ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i rowerów. Poznawaliśmy systemy w samochodach i motocyklach które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników drogi. Uczestnicy wydarzenia brali udział w licznych  konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania był m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend – najpopularniejszy SUV marki – Hyundai Tucson w odsłonie N-line, hulajnoga elektryczna e-goo – L3, rower Kellys Arwen Dutch, vouchery i upominki z Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki, z Osady Sudeckiej, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, kaski rowerowe I wiele innych w strefach Partnerów.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił DJ Soober, zaś zwieńczeniem wydarzenia o godz. 19.00 był koncert w wykonaniu  Dave Bo w występie – Saxophone Show.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *