Audi zelektryfikowało FC Bayern Monachium

Dzięki współpracy z Audi, FC Bayern Monachium jest pierwszym międzynarodowym klubem piłkarskim, który korzystać będzie z samochodów o napędzie elektrycznym. Gwiazdy drużyny – zwycięzcy Ligi Mistrzów, w tym również Robert Lewandowski, otrzymały w Monachium nowe egzemplarze Audi e-tron. Koncern z Ingolstadt wybudował też i uruchomił punkty ładowania tej elektrycznej floty przy terenach treningowych klubu na Säbener Strasse.

W styczniu tego roku, FC Bayern Monachium i Audi przedłużyły do 2029 r. swoją umowę o współpracy. Jej program obejmuje m.in. strategiczną kooperację w zakresie innowacyjnych koncepcji marketingowych i elektryfikacji. W sobotę uczyniono kolejny ważny krok na drodze realizacji tych zapisów. Graczom Bayernu, w tym również Robertowi Lewandowskiemu, przekazano dziewiętnaście nowych Audi e-tron. Od tej chwili ponad połowa floty Audi w użytkowaniu klubu FC Bayern jest zelektryfikowana. Tym samym Bayern i cztery pierścienie w istotny sposób przyczyniają się do dalszego, zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważona mobilność w segmencie premium jest głównym celem strategicznych działań Audi. Zarówno dla nas, jak i dla klubu Bayern Monachium, najważniejsza jest „Przewaga”, jak w naszym haśle „Przewaga dzięki technice”. Dostarczając piłkarzom dziewiętnaście nowych egzemplarzy Audi e-tron, wysyłamy w świat wiadomość dotyczącą naszej drogi do elektrycznej przyszłości – mówi Hildegard Wortmann, członek zarządu Audi AG ds. sprzedaży i marketingu.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, przekazanie pojazdów nie odbyło się tak jak zwykle na placu Audi Piazza w Ingolstadt. W latach poprzednich uroczystość przekazywania samochodów piłkarzom zawsze była wielkim wydarzeniem, szczególnie dla dzieci pracowników Audi, ponieważ to właśnie najmłodsi są często największymi fanami i motoryzacji i piłki nożnej w wydaniu klubu z Monachium.
Cieszę się, że przynajmniej mała delegacja naszych praktykantów mogła uczestniczyć w tegorocznym przekazaniu pojazdów piłkarzom FC Bayern – powiedziała Sabine Maaßen odpowiedzialna w Audi AG za zarządzanie kadrami.

Najlepszy strzelec Bayernu Robert Lewandowski, kapitan zespołu Manuel Neuer, trener Hansi Flick oraz reszta drużyny, odebrali swe nowe samochody w centrum Audi Experience na terenie Portu Lotniczego w Monachium. Natychmiast po krótkim zapoznaniu się z funkcjami cyfrowymi e-trona, zwycięzcy Ligi Mistrzów w swoich nowych modelach wzięli udział w zajęciach Audi Driving Experience. – W czasie mojej gry w FC Bayern mogłem doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera – Audi – podkreśla Manuel Neuer. – Moim pierwszym Audi, 10 lat temu, było Q7 TDI. Teraz prowadzę samochód elektryczny i to jest przyszłość.

To wspaniałe, że dzięki Audi Bayern Monachium jest pierwszym klubem, którego zawodnicy jeżdżą samochodami elektrycznymi – podkreśla Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu FC Bayern Monachium AG. – Elektryfikacja naszej floty, dostarczenie Audi e-tron i uruchomienie punktów ładowania przy naszych terenach treningowych świadczy o tym, że partnerstwo Audi i Bayernu wykracza daleko poza zwykły sportowy sponsoring.

Audi partneruje najlepszemu niemieckiemu klubowi piłkarskiemu już od roku 2002, a od 2011 Audi AG jest udziałowcem FC Bayern Monachium AG.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *