Będzie drożej na autostradzie A4 z Krakowa do Katowic

Jak informuje Stalexport, który zarządza odcinkiem A4 Kraków-Katowice, od 1 października stawka opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1, czyli motocykli i pojazdów samochodowych o dwóch osiach, wzrośnie o 2 zł i wynosić będzie 12 zł na każdym z dwóch punktów poboru opłat, czyli w Mysłowicach i Balicach.

Za cały odcinek kierowcy aut osobowych zapłacą zatem nie 20 zł jak do tej pory, a 24 złote. Motocyklistom przysługiwać będzie bonifikata w wysokości 6 zł, zapłacą 6 zł na każdej bramce.

Od 1 października kierowcy samochodów osobowych korzystający z płatności automatycznych, takich jak A4Go, Telepass oraz przez aplikacje Autopay bądź SkyCash, nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty za przejazd pojazdami kat. 1.

Korzystając z tych sposobów zapłacą oni 8 zł na każdej bramce, zatem o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. A to oznacza, że za przejazd całym odcinkiem opłata wyniesie wówczas nie 24, a 16 złotych.

Koncesjoner poinformował także, że stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) zostaną utrzymane w dotychczasowej wysokości. Dodatkowo kierowcy samochodów osobowych korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule prepaid do 30 września br. mogą zakupić impulsy na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł, którymi będą mogli opłacać przejazdy przez kolejne 2 lata.

Natomiast użytkownicy Skycash, którzy dotychczas korzystali z promocji, polegającej na zwrocie opłaty za co dziesiąty przejazd, mogą z niej skorzystać tylko do końca września.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *