Za powołaniem nowego koncernu Stellantis była zdecydowana większość głosujących. Akcjonariusze oczekują, że ostateczne sfinalizowanie połączenia obu firm nastąpi 16 stycznia.
W grudniu ubiegłego roku koncerny FCA i PSA otrzymały zielone światło od Komisji Europejskiej do przeprowadzenia fuzji, w wyniku której powstanie czwarty co do wielkości producent samochodów na świecie. W jego skład wchodzić będą takie marki jak: Peugeot, Citroen, DS Automobiles, Opel, Alfa Romeo, Fiat, Jeep, RAM, Dodge czy Maserati. Miano Stellantis, wywodzące się od łacińskiego słowa „gwiazda”, będzie używane wyłącznie na określenie nowej grupy kapitałowej. Nazwy i loga marek wchodzących w skład nowego koncernu mają pozostać niezmienione. Podpisane 18 grudnia 2019 r. porozumienie w sprawie połączenia Groupe PSA i FCA zakłada, że w nowej grupie akcjonariusze obu firm będą mieli po 50 proc. udziałów.
Pod koniec września ub. r. Fiat Chrysler Automobiles i Groupe PSA ogłosiły skład zarządu spółki Stellantis. Prezesem nowej firmy będzie John Elkann. Oprócz niego w zarządzie znajdą się m.in. Robert Peugeot jako wiceprezes oraz Carlos Tavares w roli dyrektora generalnego (CEO). Jak poinformowało biuro prasowe PSA Groupe, zarząd firmy Stellantis będzie się składał łącznie z 11 członków.
Źródło: IBRM Samar