Tesla sprzedała blisko pół miliona aut

Amerykański producent aut elektrycznych dostarczył w 2020 roku klientom na całym świecie 499 550 samochodów. To o 36 proc. więcej w porównaniu z 2019 rokiem i tylko o krok od zakładanego celu jakim była sprzedaż 500 tysięcy samochodów.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku Tesla sprzedała rekordowe 180 570 aut bijąc tym samym wcześniejszy rekord z III kwartału (139 300 egzemplarzy). Firma zwiększa produkcję modeli, aby sprostać rosnącemu globalnemu zapotrzebowaniu na samochody z napędem bateryjnym. Tesla buduje obecnie dwie nowe fabryki samochodów – jedną w Berlinie, która mogłaby docelowo montować aż 500 000 samochodów rocznie, a drugą w Austin w Teksasie, która będzie wytwarzać pierwszego w dziejach marki elektrycznego pick-upa. Obie mają rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku, dołączając do istniejących zakładów we Fremont w Kalifornia i Szanghaju.

Kiedyś znana z niszowych luksusowych modeli, takich jak sedan S i crossover X, Tesla poszerzyła swoją ofertę o modele 3 i Y w cenie rozpoczynającej się poniżej 50 000 USD. Elon Musk, szef Tesli, powiedział we wrześniu ubiegłego roku, że do 2023 roku planuje rozpocząć sprzedaż Tesli tańszej aż o 25 000 USD.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *