Porsche Taycan sam zaparkuje

Odświeżone Porsche Taycan i Taycan Cross ma mieć większy zasięg na jednym ładowaniu, system Android Auto lepiej zintegrowany z Porsche Communication Management, a także dostępny w opcji, system wspomagania parkowania samochodu, którym można sterować za pomocą smartfona.

Niemiecki producent unowocześnia Porsche Taycana, którego sprzedaż w pierwszej połowie roku sięgnęła 20 tys. egzemplarzy dorównując popytowi na sportową ikonę tej marki – model 911.

Nowa opcja Remote Park Assist umożliwia zdalne parkowanie pojazdu za pomocą smartfonu, bez konieczności obecności kierowcy w kabinie. System automatycznie wykrywa miejsca parkingowe i mierzy je za pomocą czujników ultradźwiękowych pojazdu i systemów kamer. Auto zaparkuje równolegle, prostopadle, a także w garażu.

Taycan AD 2021 nie będzie homologowany oddzielnie, a wartości zakresu WLTP nie ulegną zmianie. Producent zapowiedział jednak, że rzeczywisty zasięg w codziennym użytkowaniu będzie większy. W trybach Normal i Range silnik elektryczny zamontowany z przodu jest prawie całkowicie pozbawiony zasilania (w wersjach z napędem na cztery koła). Ponadto elektryczna funkcja wolnego biegu, sprawia, że w trakcie toczenia lub postoju napęd nie jest przenoszony na żadną z osi. Silniki uruchamiane są, gdy tylko kierowca zmieni tryb jazdy lub naciśnie pedał gazu.

Z kolei szósta generacja Porsche Communication Management (PCM) obok łączności z Apple Car Play została zintegrowana z systemem Android Auto, dzięki czemu telefony z systemem operacyjnym Google Android mogą bez przeszkód łączyć się z pojazdem.

Producent oferuje także nieograniczoną gamę kolorystyczną, nawiązującą do barw klasycznych modeli z lat 90. ubiegłego wieku. Taycan dostępny jest w 17 podstawowych kolorach oraz gamie Paint to Sample obejmującej 65 odcieni oraz Paint to Sample Plus, która daje klientom całkowitą swobodę wyboru kombinacji kolorów.

Co ważne, usługa Porsche Charging Service oferuje dostęp do prawie 200 tys. punktów ładowania w ponad 20 krajach w całej Europie, w tym na prawie 6500 stacji ładowania prądem stałym o mocy ponad 50 kW,

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.