Hyundai i Kia z nową platformą multimedialną

Począwszy od 2022 roku wszystkie nowe modele marek Kia, Hyundai i Genesis będą wyposażone w platformę multimedialną Nvidia Drive, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Nowy system operacyjny będzie umożliwiał ciągłe aktualizowanie urządzeń oraz rozwój usług oferowanych dzięki połączeniu samochodów ze światem zewnętrznym.

Współpraca techniczna z firmą Nvidia, która specjalizuje się w dziedzinie wykorzystania mocy obliczeniowej urządzeń, ma umożliwić Hyundai Motor Group opracowanie wydajnych systemów operacyjnych do samochodów nowej generacji na stałe połączonych ze światem zewnętrznym.

Wszystkie przyszłe modele, od samochodów popularnych do aut klasy premium, będą standardowo wyposażone w urządzenia informacyjno-rozrywkowe (IVI) z systemem operacyjnym Nvidia Drive. Umowa dotyczy dostawy zarówno software’u, jak i hardware’u, które urządzeniom informacyjno-rozrywkowym w modelach Hyundai Motor Group umożliwią połączenie funkcji audio, wideo, nawigacji oraz łączności  ze światem zewnętrznym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (ccOS).

Nvidia wprowadziła nowe funkcje i nowoczesną grafikę interfejsu użytkownika w urządzeniach informacyjno-rozrywkowych ponad dziesięć lat temu” – powiedział Ali Kani, wiceprezes ds. Pojazdów Autonomicznych w firmie Nvidia. „Teraz, za pomocą sztucznej inteligencji, ponownie doskonalimy te systemy. Dzięki temu samochody marek Hyundai Motor Group będą jeszcze bardziej bezpieczne, a ich użytkownicy przez cały okres eksploatacji samochodu będą mieli dostęp do najnowszych funkcji i usług”.

W Hyundai Motor Group dążymy do poprawy bezpieczeństwa, funkcjonalności i przyjemności z użytkowania naszych samochodów przez cały okres ich eksploatacji” – powiedział Paul Choo, wiceprezes Działu Urządzeń Elektronicznych w Hyundai Motor Group. „Platforma Nvidia Drive może być rozbudowywana, jest energooszczędna i dysponuje wydajnością, która jest niezbędna do obsługi nowej generacji samochodów z zaawansowanym oprogramowaniem”.

Niedawny przełom w pracach nad sztuczną inteligencją i zaawansowanymi obliczeniami otwiera nowe możliwości dla konstruktorów samochodów nowej generacji. Nowy cyfrowy kokpit z nowym systemem operacyjnym zapewnią w przyszłości możliwość aktualizowania i dodawania nowych systemów bezpieczeństwa i innych usług nawet po zakupie samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości urządzeń IVI oraz systemu ccOS Hyundai Motor Group ogłosi wraz z debiutem modeli wyposażonych w urządzenia z platformą Nvidia Drive.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *