Nowy Mercedes GLE – premiera jeszcze przed Paryżem

Mercedes postanowił pokazać nowego GLE jeszcze przed targami w Paryżu. Dzięki temu już teraz możemy zapoznać się ze zmianami jakie zaszły w tym SUVie.

Oficjalna premera tego modelu ma nastąpić podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu. Z kolei do sprzedaży w Europie i Stanach Zjednoczonych wejdzie on na początku 2019 r. Co ciekawe model ten ma powstawać w Alabamie.

Na zdjęciach możemy zauważyć, że model GLE przeszedł znaczącą zmianę stylistyczną. Został on praktycznie całkowicie przeprkojetowany. Przód będzie teraz nawiązywał do nowego designu marki. Z tyłu również niczmy nie będzie on przypominał poprzednika. Tylne reflektory natomiast nawiązują do tych z Klasy A.

Jeżeli chodzi o wymiary nowego SUVa to zwiększony został rozstaw osi o 80 mm (2995 mm).  Te zmiany najbardziej odczują osoby zasiadające w trzecim rzędzie siedzeń. Wygospodarowano tam 69 mm więcej miejsca na nogi i dodatkowe 33 mm nad głowami. Bagażnik ma dysponować pojemnością od 825 do 2055 litrów po złożeniu tylnej kanapy.

Na chwilę obecną wiadomo, że w ofercie będzie odmiana GLE 450 4Matic. Jest to miękka hybryda z rzędowym, tubrodoładowanym silnikiem o objętości skokowej 3-litrów. Generuje ona 362 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W standardzie silnik ten współpracuje z 9-biegowym automatem. Jednostka elektryczna może wspomóc silnik spalinowy koleinymi 21 KM i momentem 250 Nm – funkcja boost.

Na wyposażeniu tego auta ma być system E-Active Body Control System. Dzięki niemu zawieszenie na bieżąco reaguje na sytuację na drodze i może zmieniać ustawienia każdego z kół niezależnie od siebie. Ma to wpływać na zwiększony komfort podróżowania. Ma on też wspomóc jazdę poza utwardzonymi drogami, dzięki możliwości podniesienia i opuszczenia auta.

Nowością w tym modelu jest też nowy system multimedialny MBUX, składający sie z dwóch dużych ekranów o przekątnej 12,3 cala. Opcjonlanie dostępny jest też wyświetlacz HUD, który według producenta jest o 20 proc. jaśniejszy od poprzednika.