Fraikin Polska w końcu z własnym serwisem mechanicznym

W Błoniu pod Warszawą (przy ul. Powstańców 30) został otwarty pierwszy serwis Fraikin Polska. Jest to spełnienie wizji Gerarda Fraikin, który 70 lat temu, postanowił połączyć wynajem pojazdów oraz usługi serwisu.

We Francji oraz w niektórych krajach Europy, oprócz wynajmu pojazdów przedsiębiorstwo Fraikin prowadzi serwisy mechaniczne pełniące również role oddziałów wynajmu. Pozwala to na jeszcze szybszą reakcję działu technicznego oraz zapewnia ciągłość w użytkowaniu pojazdów. Serwis Fraikin, stanowi w Europie wielomarkowe warsztaty, których zaplecze oraz kadra pozwalają na naprawę każdego pojazdu oferowanego w usłudze wynajmu Fraikin.

Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na taką usługę oraz uwarunkowania gospodarcze, pozwoliły na poszerzenie portfolio produktów Fraikin Polska. Efektem działań w tej kwestii jest pozostanie przez Farikin właścicielem od 1 września pierwszego serwisu mechanicznego w Błoniu.

„Otwarcie pierwszego punktu obsługi posprzedażnej to niepodważalny sukces dla Fraikin Polska. Prowadzone przez nas serwisy mechaniczne w pozostałych krajach Europy od lat zdają egzamin. Teraz śmiało możemy stwierdzić, że nasza oferta to maksymalna usługa 360 stopni.” – dodaje Olivier Fossion, Członek Zarządu Grupy Fraikin.

Wieloletnie doświadczenie pracowników technicznych serwisu Fraikin pozwoliło na świadczenie kompleksowych usług. Nasz warsztat prowadzi naprawy mechaniczne, przeglądy, naprawy silników i skrzyń biegów. Do dyspozycji jest też centrum obsługi szkód komunikacyjnych. W portfolio znajduje się także serwis ogumienia – wymiana i sprzedaż opon. Dostępna jest usługa kalibracji i serwisu tachografów, oraz instalacji Toll Collect. Na miejscu znajduje się 16 pełnowymiarowych przejazdowych stanowisk naprawczych, które mieszczą ciągnik siodłowy z naczepą, oraz Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Warto też zaznaczyć, że Fraikin nie rezygnował ze świadczonej wcześniej usługi serwisu mobilnego 24h.