Pojazd autonomiczny od Daimlera

Daimler pracuje nad autnomicznym samochodem o napędzie elektrycznym. Co ciekawe w zależności od potrzeb, samochód ma pełnić rolę auta osobowego lub dostawczego. Jego podwozie ma składać się z dwóch modułów między, którymi można się przełączyć w mniej niż dwie minuty.

Pierwszy moduł to minibus o kształcie jajka – czytamy na stronie wnp.pl. Ma on mieścić 12 osób. Z kolei drugi przekształca auto w dostawczaka. Jak tłumaczą przedstawiciele Daimlera, taki pojazd do odpowiedź na zapotrzebowanie firm logistycznych, jak też operatorów publicznego transportu, którzy borykają się z brakami kadrowymi wśród kierowców.

Pojazdy „Vision Urbanetic” będą podłączone do zintegrowanego systemu IT, oraz zdolne do analizy potrzeb użytkowników i natężenia ruchu drogowego w celu wyboru optymalnej trasy. Zastosowanie elektrycznego napędu ma pomóc w realizacji planów zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w centrach miast. Co ciekawe już podczas IAA w Hanowerze, koncern na przedstawić plany wypuszczenia pojazdu na rynek.

Źródło: wnp.pl/PAP