Mazda wyprodukowała 50 milionów pojazdów

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że 15 maja 2018 r. łączna produkcja marki w Japonii od początku działalności osiągnęła poziom 50 mln pojazdów.

W zakładzie Mazdy w Hofu w prefekturze Yamaguchi odbyła się zorganizowana przez firmę uroczystość upamiętniająca to wydarzenie, w której uczestniczyli Masamichi Kogai, Dyrektor Reprezentujący, Prezydent i CEO, oraz przedstawiciele kadry kierowniczej i związków zawodowych.

Próg 50 mln wyprodukowanych pojazdów osiągnięty został w 86 lat i siedem miesięcy od czasu zbudowania przez Mazdę pierwszego auta. Mazda rozpoczęła swoją działalność producenta w branży motoryzacyjnej w roku 1931, gdy zaczęła produkować w Hiroszimie trójkołowe samochody dostawcze.

W bieżącym roku finansowym Mazda zamierza sprzedać 1,66 mln samochodów. Jest to zarazem ostatni rok realizacji jej średnioterminowego planu biznesowego Structural Reform Stage 2. Do roku finansowego kończącego się w marcu 2024 Mazda planuje wdrożyć globalny system produkcji pozwalający produkować dwa miliony samochodów rocznie. Masowa produkcja samochodów wyposażonych w rozwiązania techniczne i stylistyczne następnej generacji ma się rozpocząć w roku 2019.

Źródło: Mazda