Dynamiczny rozwój 4Mobility

4Mobility, która jako pierwsza uruchomiła w Warszawie sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing, od stycznia 2018 roku zanotowała wzrost zainteresowania usługą.

Udostępniona przez spółkę autorska aplikacja od początku roku została pobrana już prawie 20 000 razy. To bezsprzeczny dowód na rosnące zainteresowanie usługami car sharing w Polsce. Liczba rejestracji w systemie 4Mobility stale wzrasta, nic więc dziwnego, że usługa pojawia się w kolejnych polskich miastach. 1 marca 2018 r. spółka pojawiła się na rynku poznańskim.

Usługi car sharing z sukcesem rozwijają się na całym świecie. W Niemczech auta na minuty można wypożyczyć w 600 miastach, a obecnie z usług korzysta tam 1,7 mln użytkowników. W Polsce potencjał tej usługi jest nadal niewykorzystany – samochody są dostępne zaledwie w 5 miastach.

4Mobility udostępnia 300 samochodów Hyundai, BMW i MINI w Warszawie oraz 30 samochodów Audi A3 i Audi Q3 w Poznaniu. Partnerami strategicznymi 4Mobility są: Audi, Grupa BMW, Hyundai Motor Poland, Volkswagen Group Polska, PayU. Ponadto w ramach współpracy partnerskiej z właścicielami i zarządcami nieruchomości spółka udostępnia usługę car sharing przy kluczowych centrach biznesowych, jak również przy najpopularniejszych centrach handlowych w Warszawie, m.in.: Pasaże Tesco, CH Blue City i CH Skorosze.

Car sharing to alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek i komunikacji zbiorowej. Obecnie z usług car sharing korzysta ponad 3 mln użytkowników, dla których udostępnionych jest 31 tys. Samochodów. Do 2020 r. przewidywany jest wzrost liczby użytkowników do 15 mln, natomiast dostępnych samochodów w samej Europie ma być 240 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *