Elektryczne BMW i3 dołączyło do floty Kancelarii Prezydenta RP

Elektryczne BMW i3 wspiera flotę Kancelarii Prezydenta RP. BMW i3 zostało dostarczone przez dealera marki BMW Auto Fus.

W pełni elektryczne BMW i3 dołączyło do floty Kancelarii Prezydenta RP. Model wyposażone jest w elektryczny napęd, co przekłada się na zerową emisję dwutlenku węgla do atmosfery podczas jazdy. Jest to szczególnie istotne w mieście i przyczynia się do dbałości o jakość powietrza.

29% wzrost sprzedaży tego modelu w Polsce odnotowany w 2017 r., pokazuje rosnące zainteresowanie zrównoważoną mobilnością w naszym kraju. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy o elektromobilności, kierowcy BMW i3 mogą korzystać ze specjalnych przywilejów dla pojazdów elektrycznych, m.in. poruszania się po pasach ruchu dla autobusów oraz korzystania z dedykowanych miejsc parkingowych. Dodatkowo, zakup tego modelu zwolniony jest z akcyzy.

Od 2014 roku BMW i3 to nieprzerwanie najlepiej sprzedające się auto elektryczne w segmencie pojazdów kompaktowych klasy premium na świecie. W ubiegłym roku zadebiutowała odświeżona wersja BMW i3 oraz zupełnie nowe BMW i3s, które charakteryzuje większa moc pozwalająca na zauważalnie większą dynamikę jazdy przy jednoczesnym zachowaniu zerowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Źródło: BMW Group

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *