Arval rośnie mimo pandemii

Lider rynku wynajmu długoterminowego oraz nowych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności – firma Arval, podsumował wyniki operacyjne za 2020 rok. Spółka z Grupy BNP Paribas, mimo bardzo trudnego okresu dla biznesu,  może mówić o sukcesie. W ubiegłym roku flota wynajmowana przez Arval na świecie wzrosła o 6,4 proc. w porównaniu do 2019 roku, osiągając poziom 1 381 555 pojazdów. Jej flota w Polsce wzrosła o 25 procent.

Spółka Arval Service Lease Polska dobrze sobie poradziła w ubiegłym roku, mimo ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa. Firma na koniec 2020 roku zarządzała flotą 48 420 wynajętych pojazdów, co w stosunku do 2019 roku stanowi wzrost aż o 25 proc.  – Wynajem długoterminowy okazał się dobrym rozwiązaniem na kryzysowe czasy, zapewnia bowiem mobilność, bez dużego, jednorazowego wydatku – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Jak podkreśla, latem i jesienią ubiegłego roku firma wprowadziła innowacyjne rozwiązania będące odpowiedzią na pandemiczną „normalność”. – Zaoferowaliśmy naszym klientom możliwość wynajmu długoterminowego rowerów, w tym także elektrycznych. Wyszliśmy z naszymi usługami do osób prywatnych, które mogą wynajmować pojazdy na takich samych zasadach, jak firmy. Dużym osiągnięciem było stworzenie nowej platformy do sprzedaży samochodów poleasingowych, gdzie w sposób zdalny można zamówić auto dostępne od ręki – podkreśla Robert Antczak.

Firma chwali się wzrostem aż o 80 proc. (r/r) sprzedaży w segmencie detalicznym, co było związane z wprowadzeniem do oferty na szeroką skalę wynajmu konsumenckiego, a także stworzeniem całkowicie zdalnego procesu sprzedaży odpowiadającego na pandemiczne czasy.

Arval specjalizuje się w wynajmie pojazdów z pełną obsługą oraz w nowych rozwiązaniach w zakresie mobilności. Łączna flota leasingowana przez tę firmę składa się z 1,4 mln pojazdów na całym świecie (grudzień 2020 r.). Firma powstała w 1989 roku i należy do BNP Paribas.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *