170 nowych Audi w barwach 4Mobility

Audi kontynuuje rozpoczętą w 2018 roku współpracę ze świadczącą usługi carsharingu spółką 4Mobility. W jej ramach, już w drugim kwartale tego roku do floty 4Mobility włączonych zostanie kolejnych 170 egzemplarzy samochodów marki Audi. Będzie to 120 modeli A3 Sportback oraz 50 Audi Q2. Dotychczas w barwach 4Mobility po ulicach polskich miast jeździło 150 Audi. Były to modele: A3 Sportback, A3 Limousine oraz Q3.

4Mobility SA jest jednym z pionierów i liderów świadczących na polskim rynku usługi carsharingu. Jej model biznesowy zakłada wykorzystanie przez klientów autorskiej aplikacji mobilnej, dzięki której można bezpiecznie i z dowolnego miejsca dokonać rezerwacji samochodu. Spółka świadczy swoje usługi w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Rzeszowie i Siedlcach. Od roku 2018 4Mobility współpracuje z marką Audi i wykorzystuje w swej flocie 150 egzemplarzy Audi A3 Sportback, A3 Limousine oraz Audi Q3. Do połowy 2020 roku do floty 4Mobility dołączy kolejnych 170 samochodów z czterema pierścieniami w logo – będą to modele A3 Sportback oraz Q2. Powiększona flota pojazdów 4Mobility będzie liczyć łącznie ponad 600 pojazdów. Nowe samochody zostaną wykorzystane do zwiększenia dostępności na dotychczasowych rynkach spółki oraz do uruchomienia usług w nowych lokalizacjach.

– „Wychodzenie naprzeciw potrzebom nowoczesnego społeczeństwa jest elementem strategii marki Audi. Dziś w dużych miastach nie każdy decyduje się na posiadanie auta, jednak często zachodzi potrzeba skorzystania z tej formy transportu. Tu najlepszym rozwiązaniem okazuje się carsharing” – mówi Michał Wróblewski, zastępca dyrektora sprzedaży Audi. „Cieszymy się bardzo, że spółka 4Mobility zaufała w tej kwestii czterem pierścieniom. Nasza współpraca dotyczy samochodów spalinowych, ale mam nadzieję, że już wkrótce poszerzy się o gamę samochodów elektrycznych i hybrydowych.”

„Przygotowania do tak dużego wzrostu działalności trwały w spółce pół roku. Obecnie mamy już zapewnione finansowanie tego projektu. Jesteśmy też gotowi do takiego rozwoju floty pod względem operacyjnym, jak i systemowym. Zakończenie procesu znacząco umocni nas na rynku. Poza zwiększeniem floty, myślimy bowiem również o zwiększeniu zasięgu naszych usług. Rozważamy wykorzystanie nowych aut w zupełnie nowych lokalizacjach” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Pierwsze nowe Audi w barwach 4Mobility powinny pojawić się na ulicach już na początku drugiego kwartału. Ostatnie samochody trafią do spółki pod koniec czerwca tego roku.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *