Nowy dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce

Roberto Matteucci od 16 marca tego roku obejmie funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce i będzie odpowiadał za całokształt działań sprzedażowych wszystkich firm wchodzących w skład grupy, a więc marek: Peugeot, Citroen, DS., Opel oraz Free2Move.

W ramach strategicznego planu Push to Pass, będzie on odpowiedzialny za zapewnienie rentownego wzrostu sprzedaży wszystkich marek, wspieranego przez ofensywę produktową, w tym elektryfikację gamy modelowej.

Roberto Matteucci jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Luiss we Włoszech. Swoją karierę rozpoczął w 1988 roku w Fordzie, następnie w 1996 roku dołączył do koncernu General Motors, w którym kolejno zajmował stanowiska: dyrektora sprzedaży Opel Italy, dyrektora marketingu marki Opel odpowiedzialnego za Skandynawię oraz dyrektora marki Opel we Włoszech. W 2008 roku objął stanowisko dyrektora generalnego General Motors Italy i odpowiadał za marki Opel, Chevrolet i Saab. Od października 2018 roku sprawował funkcję wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej Groupe PSA.

Roberto Matteucci zastąpi Wojciecha Mieczkowskiego, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce od sierpnia 2018 roku. Warto przypomnieć, że Mieczkowski doprowadził do skutecznego połączenia dwóch organizacji – Groupe PSA i Opla, który wcześniej był częścią koncernu General Motors.

Polska jest znaczącym rynkiem dla Groupe PSA. Jestem przekonany, że dzięki wspaniałej gamie modelowej wszystkich naszych marek oraz efektywnej i skoncentrowanej na kliencie organizacji w pełni wykorzystamy potencjał grupy, umacniając jej pozycję na polskim rynku” – powiedział Roberto Matteucci, nowy dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce. „Dziękuję także Wojciechowi Mieczkowskiemu za jego wkład w skuteczne połączenie wszystkich marek w ramach jednej organizacji Groupe PSA oraz przygotowanie jej do wyzwań związanych z elektryfikacją. Życzę mu wielu sukcesów w jego dalszej karierze zawodowej.”

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *